IPhone 11 Pro ka audio më të dobët se iPhone XS sipas DxOMark

Djemtë në DxOMark kanë gjetur një mënyrë (dhe një burim të ardhurash) në krijimin e një emri për veten e tyre për analiza të specializuara. Jo shumë kohë më parë këta ekspertë vendosën të shtojnë një seksion të ri në rezultatet e tyre: audio. Me këtë ata gjithashtu synojnë të tregojnë se cili është telefoni që regjistron më mirë tingullin dhe natyrisht edhe ai që e riprodhon atë më së miri. Analizat e tyre të para arrijnë në përfundimin se iPhone 11 Pro Max po ofron një cilësi më të dobët audio sesa iPhone XS Max në tiparet e përgjithshme, Pse kompania Cupertino do të kishte bërë një hap prapa në këtë drejtim?

Duke supozuar që ne e marrim DxOMark si një referencë për diçka, e cila është gjithnjë e më e vështirë për mua, veçanërisht që nga ajo kohë Lajmet e veglave Unë kam qasje në pajisjet e nivelit të lartë nga të gjitha kompanitë. Kështu kuptova që në DxOMark gjithçka që shkëlqen nuk është ari, Edhe pse ata bëjnë një krahasim të plotë të kamerave, rezultatet e tyre shpesh janë tepër "subjektive", dhe asgjë më mirë sesa të shohësh krahasime me materialin origjinal për të zbuluar ndryshimet e vërteta, sepse disa celularë nuk janë aq të mirë sa thonë, e as të tjerë aq keq sa duken. Sido që të jetë, tani ata i janë dedikuar edhe audios.

Në rezultatet e para, në të cilat ata analizojnë timbrin, dinamizmin, hapësirën, vëllimin, agjentët e jashtëm dhe natyrisht regjistrimin, kanë marrë një ide të caktuar se si do të përfshihej tregu i telefonisë mobile në lidhje me audion, e tillë që:

 1. Huawei Mate 20 X - 75p
 2. iPhone XS Max - 74p
 3. iPhone 11 Pro Max - 71p
 4. Samsung Galaxy Note 10+ - 66p

Prandaj, në sytë e DxOMark, analizën e të cilit e lë në këtë lidhje, iPhone XS Max ofron rezultate më të mira në përgjithësi sa i përket audios sesa iPhone 11 Pro Max, me të vërtetë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Peter dijo

  Queeeeee ???? Eja burrë, dhe xhaxhai im sheh më mirë me syrin e xhamit sesa me atë të mirë. Unë kam Iphone Xs për 1 vit dhe tani kam blerë Iphone 11 Pro Max dhe vërtetoj që Pro Max tingëllon më mirë. Jo shumë më mirë, por më mirë. Dhe flas siç duhet sepse shikoj Netflix çdo ditë në celularin tim.

 2.   Alexander dijo

  Hahahaha artikulli juaj nuk ka kuptim pasi keni vendosur "supozoni se marrim dxomark". Nëse nuk e konsideroni një referencë të vlefshme, atëherë pse po shkruani? Faleminderit për dhënien e mendimit tuaj se askush nuk pyeti, është më shumë titulli atëherë duhet të jetë «dxomark konsideron se iPhone xs ka audio më të mirë se 11 pro, por unë kam përdorur të gjithë celularët dhe mendoj se dxomark është mbeturinë edhe pse ata kanë pajisje më të mira për të bërë analizën dhe pasi që unë jam një fanboy i mollëve, gjithçka që ai bën duhet të jetë më e mirë se veza ». Mik Miguel, nuk e di se çfarë keni studiuar, por nëse është diçka që lidhet me komunikimin ose gazetarinë, unë mendoj se thjesht keni shkuar për të humbur kohën tuaj në shkollë, ose ndoshta e bëni atë si një hobi, në atë rast ... LET ! Ju jeni të tmerrshëm dhe na bëni vetëm të humbasim kohën tonë, mirë, unë thjesht doja të heq qafe kohën e vjedhur për leximin e mbeturinave të tilla.
  Do të të lë emailin tim dhe do të flasim.
  Përshëndetje!
  alopela@icloud.com

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Ju e dini Alejandro, krijoni një faqe në internet, me siguri ka dhjetëra mijëra njerëz që presin t'ju lexojnë duke pasur parasysh njohuritë tuaja. Ah prisni ...

   Gjithsesi, duke më quajtur mua "fanboy i Apple" ekspozon veten, ose më lexon pak ose nuk e njeh punën time, kështu që kritika jote ka pak vlerë. Ju nuk keni dhënë një mik, por askund afër. Unë kam avantazhin që kam statistika në dorë, por nuk do t'i ndaj ato me ju sepse nuk e meritoni aq shumë kohë.

   Unë rekomandoj që të fshini emailin tuaj nga komenti për dy arsye:

   1- Ju kurrë nuk do të merrni një email nga unë, pasi nuk kam asgjë për të folur me dikë si ju.
   2- Ju do të merrni sasi të mëdha SPAM nëse e ndani në një faqe në internet që pret miliona vizita në muaj.

   Një mik përqafues dhe fat të mirë në projektin tënd të ri të blog-ut me temën Apple.

 3.   Adrián dijo

  Clearshtë e qartë se 11 Pro Max tingëllon më mirë se Xs Max, unë i kam të dyja dhe e vërtetoj, tani, duke skualifikuar personin që e bën këtë artikull Alejandro thotë shumë pak për ju, këta njerëz përpiqen të na sjellin lajmet e rëndësishme të bota e Apple në mënyrën më të vërtetë dhe të përmbledhur të mundshme, mund të ndryshojë nga mendimi juaj, por gjithmonë kritikoni ose jepni një mendim nga respekt, ju lutem.

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Një përqafim, Adrián.