IPhone 12 do të telefonojë 5G edhe nëse nuk po e përdorni

5G

Ardhja e 5G në iPhone ishte e nevojshme, Kompania Cupertino gjithmonë kishte përkrahur telekomunikacionin celular në pajisjet e saj deri më sot dhe iPhone 12 nuk mund të ishte për më pak, megjithatë, është bërë shumë polemikë rreth 5G të iPhone dhe nuk është për më pak.

Në këtë rast, iPhone do të integrojë 5G në një mënyrë disi të veçantë dhe do të ketë cilësime të ndryshme që do t'ju lejojnë të alternoni midis teknologjive të ndryshme në dispozicion, megjithatë, iPhone 12 do të tregojë 5G edhe nëse jeni i lidhur me një rrjet me shpejtësi më të ulët në shiritin e sipërm, çfarë mendoni për këtë matje?

Megjithëse nuk jemi ndër "fatlumët", analistë të caktuar kanë testuar iPhone që nga e Premtja e kaluar, 16 Tetor, dhe këto teste po japin të dhëna interesante në lidhje me performancën e 5G në pajisje, sidomos në vendet si Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku mmWave është i integruar.

Në rast se akoma nuk e dinit, iPhone 12 që keni rezervuar dhe që do të mbërrijë më 26 tetor nuk ka versionin e plotë të 5G, por vetëm brezat e paracaktuar pa saktësi të saktë. Por kjo jep një artikull tjetër (të cilin do ta nxjerrim më vonë), ajo që na shqetëson tani është ikona 5G në iPhone.

IPhone 12 i ri do të tregojë në krye që është versioni më i lartë i të dhënave në zonë, por jo ai që po përdorni aktualisht.

Në teori, iPhone ka teknologjinë e vet që automatikisht do të caktojë lidhjen me cilësinë më të lartë, sepse siç kemi thënë këtu herë pas here, është më mirë të kesh një lidhje të mirë 3G sesa të shijosh një 4G ose 5G që kërkon një më të lartë konsumi për shkak të një lidhjeje të keqe. Kjo, përveç që ju bën të lundroni më ngadalë, do të bëjë që bateria juaj të zhduket shumë, prandaj ju rekomandoj që nëse jeni vazhdimisht në zona me lidhje të vogël 4G, të kaloni manualisht në 3G dhe kështu t’i ruani vetes telashet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   José Luis dijo

    Pyetja e parë, si aktivizohet dhe çaktivizohet ky opsion? Faleminderit.