Kjo është mënyra se si iPhone 12 i reziston prerësit, çakmakut dhe provave të kthesës

Testet e iPhone 12

Këto ditë është thënë shumë rreth rezistenca e ekranit të ri të iPhone 12 ndaj gërvishtjeve dhe rënieve. Në iPhone të Actualidad ne kemi ndarë me ju një sërë testesh të rënies, gërvishtjeve, etj të regjistruara nga disa youtubers dhe sot ne duam të ndajmë një tjetër nga këto teste të rezistencës.

Këtë herë dorë për dore nga youtuber-i i njohur JerryRigEverything, e cila madje na tregon rezistencën e ekranit të ri ndaj flakës së një çakmaku ose rezistencën ndaj "bendtest" që do të jetë prova për të përkulur iPhone ose të paktën të provojmë. Në këtë rast, edhe një repertor i testeve që sulmojnë iPhone-in aty ku dhemb më shumë.

Rezistenca iPhone 12

Gjëja e parë që ai ka bërë është padyshim të flasë për mungesën e ngarkuesit dhe pastaj ai fillon me provën e gërvishtjes: Ekrani i iPhone 12 Pro fillon të gërvishtet në nivelin 6 kështu që Mburoja qeramike e këtij iPhone nuk është më e fortë se iPhone tjetër, gjithmonë sipas mendimit të këtij youtuber. Le të shikojmë videon për të parë se çfarë mendon ai:

Për të vazhduar me provën, ai përqendrohet plotësisht në anët e çelikut të një iPhone të bukur blu dhe ju mund të shihni se gërvishtjet shfaqen lehtë. Ai gjithashtu mban një çakmak në ekran për një kohë për të kontrolluar rezistencën dhe shpjegon se materiali i ri i qelqit shpërndan nxehtësinë mirë dhe flaka nuk ndikon në ekran. Mbrapa dhe kristali i safirit i kamerave gjithashtu marrin korrigjimin e tyre me grusht.

Shumë dëshmi që përtej dëmtojnë ndjeshmërinë e dashamirëve të iPhone ato na ndihmojnë të shohim rezistencën nga këto materiale të reja në xhamin e pajisjeve Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.