IPhone 12 i ri do të vazhdojë të ketë një port Lightning, iPhone pa porta do të arrijë në 2021

Jemi javë larg WWDC 2020, konferenca e zhvilluesve që do të na sjellë (parashikueshëm) Kryefjala në të cilën ne shohim lajmet në nivelin e softuerit Apple. Po, në më pak se një muaj duhet të shohim se si duket tjetri iOS 14. Por ne tashmë e dimë që shumë prej jush janë më shumë sesa prezantimet e pajisjeve, dhe thashethemet nuk ndalen edhe pse ka akoma disa muaj që këto të bëhen zyrtare. E fundit: ne do të shohim një iPhone 12 me porta Rrufeje, dhe iPhone i 2021 do të jetë një iPhone pa porta ... Pas kërcimit, ne ju japim të gjitha detajet e këtyre thashethemeve të reja.

E vërteta është se ka kuptim. Unë e shoh pak të mundshme që Apple të kalojë nga Rrufeja në USB-C në një mënyrë të shpejtë dhe kjo strategji mund të bëjë që iPhone të anashkalojnë teknologjinë USB-C. për të shkuar në një wireless total pasi Apple është ajo në të cilën po vë bast më shumë. A ju kujtohet baza e karikimit pa tel që Apple duhej të anulonte? Epo, strategjia do të përfundonte nisjen e kësaj baze në një moment për t'i dhënë fund rrugës pajisje plotësisht wireless në 2021. Aksesorët shtesë mund të lidhen gjithashtu me pajisjet tona përmes Lidhësit Smart që shohim në iPad Pro për shembull. 

Ne do të shohim se çfarë ata nisin më në fund, ne mendojmë se është e vështirë të eliminohet porti i Rrufesë. Megjithëse pothuajse të gjitha pajisjet e reja elektronike tani përdorin USB-C, përfshirë ato nga Apple, iPhone përdor shumë pajisje dhe eliminimi i Rrufesë mund të paraqesë një problem për prodhuesit e aksesorëve. Problemi me tel gjithashtu ka kuptim, mund të na sjellë pajisje plotësisht të papërshkueshme nga uji, dhe ndërsa çështja e karikimit pa tel është zhvilluar në fund mendoj po do të shohim pajisje plotësisht wireless. Dhe ti, Çfarë mendoni për Apple që vazhdon të përdorë portën Lightning? A e shihni një të ardhme pa tel?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.