IPhone 12 i ri mund të sjellë përmirësime në fokusin automatik dhe ne do të kemi lente periskopi në vitin 2022

Me siguri shumë prej jush janë duke fotografuar tuajat pushime (festat e veçanta të vitit 2020) me kamera të iPhone tuaj. Kamera të pabesueshme që janë perfekte pasi i mbajmë me vete 24 orë në ditë. Ata janë kamera të mira, por ato gjithmonë mund të përmirësohen ... dhe duket se tani ne tashmë e dimë se cilat janë planet e Apple. Sipas tij rumurolog Ming-Chi Kuo iPhone 12 i ardhshëm do të ketë një sistem të ri fokusi dhe ato të vitit 2022 do të vijnë me kamera të reja periskopi ...

Siç ju thamë, analisti i mirënjohur Ming-Chi Kuo parashikon që planet e Apple janë të përmirësojnë ndjeshëm fokusimin automatik të kamerave të iPhone me lansimin e iPhone tjetër 12. qasja e re do të vinte nga dora e një sistemi të ri motorësh që rrotullojnë thjerrëzat për të arritur qasjen e dëshiruar ndryshe nga mekanizmi pranveror që kemi sot, Po sikur të mos duam që të jetë automatike? Ai gjithashtu na tregon se do të ishte në vitin 2022 kur Apple do të ndryshojë lenten aktuale të telefonit për një aparat fotografik periskopi, diçka që ne tashmë e shohim në pajisje Huawei. Në këtë rast sensori do të vendoset brenda iPhone dhe Do të përdorja një sistem pasqyrash që arrijnë më shumë hapësirë ​​në mënyrë që të arrihet një distancë fokale më e madhe duke pasqyruar pjesën e jashtme të pajisjes.

E dini, e gjithë kjo duhet të merret me tela, Asnjëherë nuk mund t’i besojmë gjithçkaje që thonë thashethemet. Ming-Chi Kuo ndonjëherë e kupton mirë, por herë të tjera ai nuk e bën ... E vërteta është se në fushën e kamerave të smartphone ka pak më shumë për të shtuar, ka kuptim për të përmirësuar fokusin automatik, edhe pse në të gjitha Keynotes ata na thonë se iPhone ka sistemin më të mirë, dhe është gjithashtu e vërtetë Për të përmirësuar kamerat ne tashmë, në këtë rast kamera telefoto, mund të jetë në planet e Cupertino. Ne do të shohim se çfarë është e gjithë kjoNe tashmë kemi kamerat më të mira për një smartphone dhe mund të ndodhë që për disa vjet këto kamera do të bëhen më të mëdha siç tregojnë të gjitha thashethemet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.