IPhone 12 Pro është më i shpejtë se Samsung Note 20 Ultra

Iphone 12 Pro vs Shënim 20

Apple tha në prezantimin e iPhone 12 të ri në gojën e plotë se ishte smartphone-i më i shpejtë në treg. Dhe sapo ta kemi në rrugë, një nga testet ka qenë për të kontrolluar shpejtësinë e tij me shpejtësinë më të madhe deri më tani, Samsung Note 20 Ultra.

Dhe megjithëse telefoni inteligjent i Apple ka gjysmën e memorjes RAM sesa ai i Samsung, e vërteta është se krahasimi nuk ka ngjyrë, dhe procesori A14 Bionic tejkalon jashtëzakonisht shumë Snapdragon 865+ në shpejtësinë e përpunimit. Le të shohim.

Që nga fillimi i tij në gusht, mbreti i telefonave inteligjentë me shpejtësi ka qenë Galaxy Note 20 Ultra i Samsung. Por lidershipi i tij nuk ka zgjatur shumë. Një test i kryer nga PhoneBuff tregon se iPhone 12 Pro i ri ju tejkalon.

PhoneBuff shpjegon se një iPhone nuk kishte qenë celulari më i shpejtë në treg për gati dy vjet, sipas testeve të tij. Falë procesorit A14 Bionic, një iPhone është edhe një herë mbreti i shpejtësisë duke fronizuar Samsung Note 20 Ultra.

Videoja e postuar nga PhoneBuff tregon se si iPhone 12 Pro i kalon Galaxy Note 20 Ultra në më shumë se 17 sekonda në të dy raundet e provës. Dhe se celulari i Apple ka vetëm 6 GB RAM krahasuar me 12 GB RAM të Samsung.

Të gjithë e dinë këtë për të lëvizur një smartphone Android me lehtësi, duhen më shumë pajisje (si RAM ashtu edhe procesor) që të përputhen me simbiozën e madhe që përbën një pajisje Apple me një iOS të dizajnuar shprehimisht për iPhone. Nuk ka asnjë ngjyrë në lidhje me të.

Një aspekt tjetër për t'u marrë parasysh është çmimi. Çuditërisht, në këtë krahasim, Modeli i Apple është më i lirë se ai i Samsung. Samsung Galaxy Note Ultra kushton 1.309 Euro, krahasuar me 1.159 Euro për iPhone 12 Pro.

Dhe nëse e krahasojmë me një iPhone 12, ose iPhone 12 mini, të cilat montojnë të njëjtin procesor A14 Bionic, ndryshimi është shumë më i madh. Le të shohim kush thotë tani se iPhone janë të shtrenjtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Përdorues i iPhone 12 Pro dijo

    Djegur në 3, 2, 1… ah! i pari tashmë u shfaq këtu