IPhone 12 Pro Max ka ekranin më të mirë sipas DisplayMate

Ekrani është elementi thelbësor i çdo smartphone, dhe iPhone 12 Pro Max është njohur nga DisplayMate si "ekrani më i mirë për smartphone".

IPhone 12 Pro Max debuton një madhësi të re të ekranit për iPhone, me 6,7 inç, një raport aspekt 19,5: 9, duke rritur madhësinë e ekranit me 7% krahasuar me iPhone 11 Pro Max, modeli i vitit të kaluar. Shkalla, ajo prerje e ekranit për altoparlantin, kamerën e përparme dhe sensorin e njohjes së fytyrës, zë 1.6% të sipërfaqes totale të ekranit, e cila ka një rezolucion prej 2778 × 1284 pikselë, me një dendësi prej 458 pikselë në inç.

Saktësia e ngjyrave të iPhone 12 Pro Max është mahnitëse sipas DisplayMate, "i padallueshëm nga përsosmëria", me rregullimin automatik të ngjyrave sipas përmbajtjes që shikohet, ndryshe nga shumica e telefonave inteligjentë që gjithmonë kanë një profil fiks. DisplayMate sqaron se për të arritur atë përsosmëri si modaliteti i natës ashtu edhe modaliteti i tonit të vërtetë duhet të çaktivizohen. Kontrasti i ekranit është gjithashtu mbresëlënës, diçka në të cilën kontribuon edhe reflektimi i tij i ulët, i cili ndihmon që ekrani të shihet me cilësi të shkëlqyeshme edhe në situata me dritë të lartë të ambientit.

IPhone 12 Pro Max mbështet përmbajtjen HDR, si HDR10 ashtu edhe Dolby Vision, duke arritur një shkëlqim prej 1200 nitësh kur shikoni përmbajtjen HDR. Por përveç kësaj kulmi në shkëlqim, ky iPhone lejon një kufi të poshtëm prej vetëm 2 nitësh, i cili lejon shfaqjen e ekranit në situata të errësirës së plotë duke ruajtur një imazh me cilësi të lartë. Cfare ka me shume Apple ka arritur një ekran më efikas në konsumin e energjisë, nëse e krahasojmë me iPhone 11 Pro Max, ajo efikasitet është rritur me 10%. Për të gjitha këto detaje, DisplayMate e kualifikon këtë ekran si "ekrani më i mirë i smartphone" dhe se nuk ka 120Hz. Nëse dëshironi të shihni të gjitha analizat, mund të klikoni kjo lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.