IPhone 12 Pro mund të ketë 6 GB RAM

Kamera IPhone 11 Pro

Vitin e ardhshëm iPhone i ri që Appel hedh në treg mund të ketë një kërcim të konsiderueshëm për sa i përket memorjes RAM që do të përfshinin, duke arritur deri në 6 GB RAM në modelet Pro, si në iPhone 12 Pro ashtu edhe në iPhone 12 Pro Max. Kjo është ajo që thonë analistët e Barclays pas udhëtimit të tyre në Azi dhe pasi kanë biseduar me furnizuesit kryesorë të Apple. Në këtë mënyrë, iPhone 12 i ardhshëm do të lihej me 4 GB RAM dhe modelet Pro do të përfshinin 50% më shumë. Pse të rritet RAM aq shumë?

Apple kurrë nuk ka qenë e njohur për të qenë bujare në RAM e pajisjeve të saj. Menaxhimi i RAM-it që bën iOS është shumë më superior se ai i konkurrentëve të tij, dhe për këtë arsye me më pak memorje mund të kryeni detyra jo vetëm të njëjta, por edhe më mirë se ato. Këtë vit u befasuam nga rritja e RAM-it të iPhone 11 në 4 GB pa prekur atë të iPhone 11 Pro, i cili për këtë arsye mbeti në të njëjtin nivel. Një lëvizje fantastike për telefonin e hyrjes së Apple, por një që më ka munguar për sa kohë që një iPhone "Pro" duhet të ketë specifikime më të larta.

Epo, duket se vitin e ardhshëm Apple do të vendosë një zgjidhje për këtë dhe do të rrisë RAM-in e iPhone 12 Pro në 6 GB RAM. Çfarë mund ta shpjegojë këtë ndryshim të rëndësishëm? Ekspertët thonë se mund të jetë për shkak të një lente të re për kamerën e pasme dhe funksioneve të reja të realitetit të shtuar që mund të kërkojë më shumë memorje. Isshtë diçka që ka ndodhur tashmë në një mënyrë të ngjashme me iPhone 7 Plus, i cili kishte 3 GB RAM krahasuar me 2 GB të iPhone 7 për shkak të pjesës më të madhe të lentes së dytë të kamerës së modelit Plus, dhe detyrave të përpunimit të imazhit që provokoi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.