iPhone 12 Pro VS Huawei P40 Pro, përballemi me kamerat e tij

Në analizën tonë të thellë të së resë iPhone 12 Pro Ju tashmë mund të shihni rezultatin që kamerat e tyre ofrojnë në mënyrën më të detajuar të mundshme. Sidoqoftë, duket se "analistët" e kamerave si DXOMARK nuk kanë pasur ende kohë të na japin një rezultat.

Prandaj, në iPhone Actualidad Ne ju sjellim krahasimin e kamerave midis iPhone 12 Pro dhe një prej terminaleve më të mirë në botë në seksionin fotografik, Huawei P40 Pro. vetëm atëherë do të jemi në gjendje të zbulojmë nëse kamera e iPhone 12 Pro të ri varet vërtet nga detyra.

Për ta bërë më të lehtë për ju, ne kemi lënë një video në krye ku do të jeni në gjendje të gjeni të gjitha informacionet për të cilat po flasim, të bëra nga kolegët nga Actualidad Gadget, dhe ju mund të hidhni një vështrim në provën e hollësishme të tyre faqe në internet

Krahasimi teknik

Kjo është dhoma e iPhone 12 Pro: 

 • Kënd i gjerë 12 MP dhe hapja e diafragmës f / 2.4.
 • Standardi 12 MP dhe hapja e f / 1.6.
 • Telefoto (Zmadhim 2x): Gjatësia fokale 52 mm me hapje f / 2.0, gjashtë elemente në lente, katër zmadhime hibride dhe stabilizim optik.

Ndërsa në Huawei P40 Pro gjejmë sa vijon:

 • Sensor 50MP f / 1.9 RYYB
 • Këndi ultra i gjerë 40MP f / 1.8
 • Telefoto 8MP me zmadhim 5x
 • Sensor 3D ToF

Rezultatet e kamerave

Mientras que sensori kryesor i iPhone ofron rezultate në aspekte të përgjithshme, kamera e Huawei P40 Pro është pak më e shkathët, veçanërisht nëse marrim parasysh Zmadhimin e tij XNUMXx.

Këndi ultra i gjerë i iPhone ofron rezultate me devijime më të theksuara, ndërsa përpunimi pas Huawei është ende një nga më të mirët në treg në këtë drejtim. Përkundër kësaj, të dy pajisjet tregojnë rezultate spektakolare.

Modaliteti i natës Huawei tërheq gjoksin e saj me shkathtësinë e kamerave të tij, ndërsa iPhone ka bërë një hap të madh përpara falë LiDAR.

Ju mund të shihni rezultatin e plotë të krahasimit në KJO LIDHJE.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.