iPhone 13, Apple Watch 7, AirPods 3, iPad mini 6 dhe më shumë. Gjithçka që do të shohim këtë vjeshtë në Apple.

Mbetet shumë pak për të ditur iPhone 13 të ri, por nuk do të jetë lançimi i vetëm i Apple këtë vjeshtë: seritë Apple Watch 7, iPad 9, iPad mini 6, AirPods 3, MacBook Pro ... Gurman na tregon gjithçka që Apple do të nisë këtë vjeshtë, dhe këtu ju tregojmë.

iPhone 13

Pa dyshim protagonisti i vjeshtës, nisja më e shumëpritur e gjithë vitit. Gurman siguron, siç theksojnë shumica e thashethemeve, se megjithëse do të jetë me të vërtetë një iPhone 12s, Apple do të zgjedhë ta quajë atë iPhone 13. Risitë e tij kryesore do të jenë përmirësime në kamerën tuaj me një mënyrë të re video të ngjashme me modalitetin Portret për fotot, një ekran me të njëjtën madhësi, por me ProMotion (120Hz) dhe një nivel më të vogël. Në Ky artikull ju keni një përmbledhje të gjithçkaje që dimë për iPhone 13 tjetër.

Seria Apple Watch 7

Ora Smart Apple mund të marrë ndryshimin e parë të dizajnit që nga lansimi i saj. Duke ruajtur të njëjtën formë të ekranit, Apple mund të zgjedhë të njëjtat ndryshime që ka aplikuar në iPhone 12, me skajet e sheshta, një ekran të sheshtë dhe përmirësime të ekranit plus një procesor më të fuqishëmMe Apple Watch do të sjellë përmirësime në Fitness + (aty ku është në dispozicion) me veçori të reja të meditimit.

3 AirPods

Pas muajsh thashetheme dhe rrjedhje, më në fund do të mbërrijë AirPods 3. Kufje të reja me një formë më e ngjashme me AirPods Pro por pa jastëkë silikoni, një dizajn që shumë e preferojnë për komoditetin e tij edhe pse supozon më pak izolim nga zhurma e jashtme. Do të jetë gjithashtu ndryshimi i parë i dizajnit që kur AirPods u lançuan në vitin 2016. Edhe pse do të duken shumë si AirPods Pro, ata nuk do të kenë veçori të tilla si anulimi i zhurmës ose mënyra e transparencës.

iPad mini 6 dhe iPad 9

Tabletat e reja të Apple do të vijnë para fundit të vitit. IPad mini do të gëzojë një ndryshim të dizajnit në një iPad Air më të vogël. Lidhësi USB-C, korniza të holla, Smart Connector dhe Touch ID të vendosura në butonin e energjisë përveç një çipi A15 që do t'i japë më shumë fuqi. Sa i përket iPad 9, tabletit më të lirë të Apple, do të ketë ndryshime të vogla në dizajn, por pritet që të vazhdojë me butonin Home në fund që do të përfshijë sensorin e gjurmëve të gishtërinjve. Do të ketë një azhurnim të brendshëm me një procesor të ri që do të përmirësojë performancën e tij.

MacBook Pro

Apple nuk po harron MacBook Pro dhe dy vjet pas lansimit të modelit të fundit 16 inç Apple do të lansojë modele të reja 14 dhe 16 inç me procesor M1XMe Lajmet e fundit, nëse i kushtojmë vëmendje Ming-Chi Kuo, gjithashtu flasin për ekranet miniLED, si ai në iPad Pro të ri 12,9 new me një procesor M1.

Ngjarje të ndryshme

Të gjitha lëshimet nuk do të bëhen njëkohësisht. Ndërsa iPhone, AirPods dhe Apple Watch ne me siguri do t'i shohim në ngjarjen e shtatorit., me iPad në një ngjarje tjetër më vonë në vjeshtë, dhe ndoshta edhe një ngjarje më të dedikuar për Mac para fundit të vitit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.