IPhone 13 do të vazhdojë të ketë notch dhe do të jetë 0,26 mm më i trashë

Koncepti IPhone 13

2021 ka filluar me rrjedhje në lidhje me shumë produkte të mëdha të mollëve. Një nga pajisjet kryesore të çdo viti është iPhone. Pamjet vendosen gjithmonë në shtator, muaji i zgjedhur nga Apple për të lansuar gjeneratat e reja të smartphone-it të saj më të shitur në të gjithë botën. Informacioni i fundit nga një blog japonez parashikon që iPhone 13 do të ketë ende notch edhe pse pak më e vogël. Përveç kësaj, duhet shtuar se Të katër modelet do të jenë pak më të trashë në krahasim me iPhone 12. Nga ana tjetër, kamerat e pasme nuk do të marrin përmirësime të mëdha sepse ato do të mbajnë lentet.

Le të mos vendosim pritje të mëdha për iPhone 13: më pak nivel dhe më shumë trashësi

Personi i ngarkuar me rrjedhjet është blogu japonez MacOtakara, i cili ka parashikuar të ardhmen e pajisjeve të ndryshme në Big Apple për disa ditë. Sot është radha e iPhone 13 Kjo pajisje e re do të mbërrijë në shtator 2021 në të njëjtat katër modele aktuale: iPhone 13, 13 mini, 13 Pro dhe 13 Pro Max. Ne do të komentojmë mbi lajmet më të vlerësuara më poshtë. Sidoqoftë, përmbledhja e raportit është se ne nuk presim një ndryshim rrënjësor siç kemi dëgjuar muajt e fundit për iPhone 13.

LIDAR
Artikulli i lidhur:
Apple mund të shtrijë skanerin LiDAR në të gjithë gamën e iPhone 13

Së pari, Madhësitë e iPhone 13 nuk do të ndryshojnë. Ata do të mbeten të njëjtat modele, me të njëjtat dimensione përveç një rritja e trashësisë prej vetëm 0.26 mm. Nëse vazhdojmë në front, do ta shohim atë niveli është akoma i pranishëm por me një madhësi pak më të vogël se iPhone 11 dhe 12 pasi që do të kishte qenë e mundur të zhvendoseshin disa sensorë të kompleksit True Depth. Kjo mund të zvogëlojë madhësinë e nivelit që u shfaq për herë të parë në iPhone X.

Koncepti IPhone 13

Për më tepër, të gjitha kamerat e pasme do të mbajnë të njëjtën madhësi dhe të njëjtat lente siç do të ndodhë me iPad Pro të ri. Për më tepër, duket se iPhone 13 Pro dhe Pro Max kanë një kompleks kamerash identike të pasme, kështu që iPhone 13 Pro mund të marrë të njëjtën gjë përmirësimet e stabilizimit dhe zmadhimi optik 2.5x i cili mori vetëm iPhone 12 Pro Max shtatorin e kaluar.

Duket se do të duhet të presim që iPhone 14 të ketë një iPhone pa nivel.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.