IPhone 13 mund të ketë një ekran ProMotion 120 Hz dhe "Gjithmonë i ndezur"

iPhone 13

Ne jemi ende në provë e re iPhone 12 që u prezantuan në tetor dhe ne tashmë jemi me thashethemet e iPhone-ve të ardhshëm të 2021. Shko tekstili. Do të ndodhë përsëri si këtë vit, ne u befasuam pak nga prezantimi i gamës së iPhone 12 sepse pothuajse të gjitha tiparet e tij tashmë ishin zbuluar.

Zhurma e sotme ka të bëjë me ekranet. duket se modelet e ardhshme vitin e ardhshëm do të montojnë panele Pro Motion 120 Hz, si ato që montojnë iPad Pro aktual dhe do të jenë gjithmonë të ndezura, si me ekranet e Apple Watch Series 6.

Një raport i zinxhirit të furnizimit nga ditë më parë tashmë tregon mundësinë që iPhone të vitit të ardhshëm do të montojnë një shfaqje gjithmonë e ndezur, (Gjithmonë aktiv). Dhe një raport i ri përcjellës sugjeron që të njëjtat panele do të jenë gjithashtu ProMotion me shpejtësi rifreskimi deri në 120 Hz.

Të dy raportet sugjerojnë që prodhuesi i panelit LG Display do të furnizojë të njëjtin lloj panelesh LTPO për iPhone 2021 që përdoren aktualisht në Apple Watch Series 6, në mënyrë që ato të jenë gjithmonë të ndezura me shumë pak konsum të energjisë.

Raporti që keni botuar sot TheElec shkon në këtë drejtim. Shpjegoni që panelet LTPO të përdorura në iPhone të vitit të ardhshëm mund të jenë ProMotion. Kjo do të thotë që i njëjti ekran mund të funksionojë në modalitetin e kursimit në 1 Hz, (si me ekranet LTPO të Seria Apple Watch 6) ose bëjeni atë në modalitetin intensiv deri në 120 Hz (si ekranet e iPad Pro).

Thashethemet për ekranet ProMotion nuk janë të reja dhe pritej që mbase iPhone 12 i tanishëm mund t’i mbante ato, por në fund të fundit nuk ishte kështu. Kështu që nuk është çudi, me shumë muaj për të shkuar, që Apple më në fund mund të përfshijë panele të tilla në disa vitet e ardhshme iPhone të vitit 2021. Do të duhet të presim ulur për të zbuluar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Si dijo

    Gjithmone *