IPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max ndajnë të njëjtat kamera

Kamera iPhone 13 Pro dhe Pro Max

El Model Pro i gamës së iPhone ka lindur për të shkuar një hap më tej me smartphone Apple. Kompleksi me tre dhoma shënoi ndryshimin midis modelit standard dhe këtij modeli të ri që ka arritur në industrinë audiovizuale. Sidoqoftë, deri në iPhone 12 Pro dhe Pro Max Apple gjithashtu shënoi ndryshime midis një modeli dhe një tjetri, veçanërisht me modelin stabilizues optik me ndërrim të sensorit. Ndërsa Pro Max e kishte atë, Pro u vendos për stabilizim optik të dyfishtë. Me ardhjen e iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max ai ndryshim zhduket dhe të dy pajisjet mbajnë kamera të njëjta me të njëjtat specifikime.

Të njëjtat kamera dhe të njëjtat specifikime për iPhone 13 Pro dhe Pro Max

Sistemi ynë kamera Pro ka ngritur shiritin si kurrë më parë. Me pajisje të teknologjisë së fundit të aftë për të kapur detaje të jashtëzakonshme. Një softuer inteligjent që ju ofron teknika të reja të imazhit dhe videos. Dhe një çip aq absurdisht i shpejtë sa sfidon kufijtë e asaj që është e mundur. Ju do të duhet të shihni fotot tuaja për t'i besuar ato.

IPhone 13 Pro dhe 13 Pro Max kanë në kurriz kompleksin e tre kamerave që e dallojnë gamën Pro aq shumë. Isshtë një telefoto, një kënd i gjerë dhe një kënd ultra i gjerë që ju lejojnë të bëni fotografi dhe të regjistroni skena me profesionalizëm të plotë. Për më tepër, Apple ka qenë përgjegjëse për prezantimin e përmirësimeve të mëdha dhe profesionale siç është mundësia e regjistrimit në ProRes ose përmirësimi i të gjithë sensorëve të tre kamerave për të përmirësuar Modalitetin e Natës ose për të lejuar hyrjen në botën e fotografisë makro.

iPhone 13 Pro dhe 13 Pro Max: këto janë kamerat

Deri në lansimin e këtyre iPhone-ve më të fundit, Apple gjithmonë bënte dallimin midis dy modeleve të tij Pro. Përveç madhësisë së ekranit të tij, iPhone 12 Pro Max integroi një zmadhim optik x2,5 nga afër, një zmadhim optik x5 dhe një zmadhim dixhital deri në x12. Kjo e dalloi atë nga vëllai i tij iPhone 12 Pro. Por gjithashtu, Ekzistenca e një stabilizuesi optik të imazhit nga zhvendosja e sensorit i diferencoi ato, ekskluzive për Pro Max.

Artikulli i lidhur:
IPhone 13 Pro dhe Pro Max shkëlqejnë në prezantimin e tyre zyrtar

Megjithatë, ky ndryshim zhduket në iPhone 13 Pro dhe 13 Pro Max y të dy modelet Ata mbajnë të njëjtat tre kamera me të njëjtat specifikime teknike:

 • Telefoto
  • 77 mm gjatësi fokale
  • Zmadhimi optik x3
  • Hapja / 2,8
  • Fokus pixel
  • Lente me gjashtë elementë
  • Stabilizimi optik i imazhit
 • Kënd ultra i gjerë
  • 13 mm gjatësi fokale
  • Hapja / 1,8
  • Sensor më i shpejtë
  • Fokus pixel
  • Lente me gjashtë elementë
 • Kënd i gjerë
  • 26 mm gjatësi fokale
  • Pixel 1,9 μm
  • Hapja / 1,5
  • 100% piksele të përqendrimit
  • Lente me shtatë elementë
  • Stabilizimi optik i imazhit nga zhvendosja e sensorit

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.