IPhone 13 Pro dhe Pro Max shkëlqejnë në prezantimin e tyre zyrtar

iPhone 13

Pas prezantimit të iPad dhe iPad mini të ri dhe Apple Watch Series 7, është radha e iPhone 13. Pas shumë thashethemeve Ne tashmë kemi me vete iPhone -in e ri 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max. Këto pajisje të reja pretendojnë të jenë anija kryesore e modelit iPhone të Apple. Me karakteristika të reja në nivelin e harduerit dhe ardhjen e çipit A15 dhe ProMotion, ata e bëjnë atë smartphone -in më të fuqishëm në treg.

IPhone i ri 13 Pro dhe Pro Max, anija kryesore e Apple

Kamerat e reja në këto modele Pro janë: telefoto, me kënd të gjerë dhe me kënd të gjerë. Një sensor i ri është përfshirë duke garantuar më pak zhurmë dhe shpejtësi më të ulët të qepenit për të përmirësuar imazhet në modalitetin e natës. Një zmadhim optik 3x është gjithashtu i përfshirë. Kamera e re me kënd të gjerë lejon Makro fotografia duke u përqëndruar në objekte vërtet të vogla në një distancë minimale prej 2 cm. Rezultatet janë befasuese dhe të rëndësishme.

Të gjitha kamerat, përfshirë telefoton, inkorporoni modalitetin e natës. HDR 4 inteligjente është gjithashtu e përfshirë, e cila lejon përmirësimin e imazheve duke analizuar të gjitha ato të kapura nga përdoruesi. Stilet e Fotos janë shtuar gjithashtu, një tipar i ri që do të pëlqejnë fotografët. Ato gjithashtu përfshijnë sistemin e regjistrimit DolbyVisionHD dhe sistemi i rrjedhës së profesionit është gjithashtu i përfshirë ProRes me regjistrime cilësore deri në 4K.

Në nivelin e përfundimeve, IPhone 13 Pro dhe Pro Max do të jetë në dispozicion në katër përfundime: grafit, ari, argjendi dhe blu sierra. Në fakt, pjesa e përparme është ridizajnuar zvogëlimin e nivelit me 20%, si vëllezërit e tij të vegjël iPhone 13 dhe 13 mini. E gjithë struktura e saj bazohet në çelik inox me një gotë të bukur me teksturë të pasme.

Ekrani i ri është thirrur Super Retina XDR. Ekrani juaj arrin në 6,1 inç dhe 6,7 inç në versionin e tij Pro dhe Pro Max përkatësisht. Panelet OLED kanë teknologji IP68 dhe më në fund ata kanë norma rifreskimi deri në 120 Hz, një veçori që përdoruesit kanë kërkuar shumë që nga iPhone 11.

Çfarë ka të re me iPhone 13 Pro

Brenda, iPhone 13 Pro dhe Pro Max mbajnë pajisjen çipi A15 me një CPU me 2 bërthama të reja me performancë të lartë dhe 4 bërthama të reja me efikasitet të lartë. Përveç kësaj, ajo përfshin mjaft teknologji brenda për të përmirësuar Motorin Neural, duke siguruar që të ketë fuqi të mjaftueshme për të gjitha llojet e lojërave video dhe aplikacione me kërkesë të lartë. Më në fund, GPU e ridizajnuar ka 5 bërthama.

Çmimet fillojnë në 999 dollarë për iPhone 13 Pro y 1099 dollarë për iPhone 13 Pro MaxMe Magazinat do të fillojnë me 128 GB dhe do të shkojnë deri në 1 TB. Ato do të jenë në dispozicion për rezervime nga e Premtja. Dhe të gjithë iPhone nga 11 në 13 Pro Max do të shiten zyrtarisht, me përjashtim të modeleve Pro të iPhone 12.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.