iPhone 14 Max mund të pësojë vonesa për shkak të ekranit të tij

Dy muaj të përafërt janë ato që mbeten që Apple të na prezantojë modelet e reja të iPhone (14), të cilët shpresojmë të jenë as më shumë e as më pak se katër këtë vit. Pavarësisht se ky është një lajm i mrekullueshëm për të gjithë përdoruesit, duket se jo të gjitha lajmet në lidhje me lançimin e këtyre terminaleve të reja janë të gjitha të mira dhe kjo është Duket se iPhone 14 Max mund të pësojë vonesa për shkak të zinxhirit të prodhimit të ekranit të tij.

Me shpalljen e ardhshme të modeleve të reja të iPhone 14, analisti Ross Young paralajmëron se prodhimi i iPhone 14 Max është prapa asaj që pritej në Cupertino, domethënë është vonë.. iPhone 14 Max, i cili pritet të jetë modeli i parë që Apple prodhon me 6,7 inç pa qenë model “Pro”, duket se ka probleme në zinxhirin e furnizimit.

Sipas Young, dërgesa e ekraneve të iPhone 14 Max është shumë e vonuar në krahasim me ato që do të përdorë iPhone 14 Pro Max. Në Twitter-in tuaj (i aksesueshëm vetëm për super-ndjekësit), Young raportoi se këto dërgesa janë shumë prapa planit bazuar në të dhënat e Apple për muajin gusht. Ai jo vetëm që krahasoi modelet e ardhshme të Max për këtë vertikale, ai gjithashtu komentoi se Apple po planifikon të përgatisë vëllimin e trefishtë për iPhone 14 Pro Max kundrejt iPhone 14 Max.

Le të kujtojmë se iPhone Max në modelin e tij Pro do të ketë një ekran të ndryshëm nga modelet jo Pro pasi ato do të kalojnë nga një format me një nivel në një perforim të dyfishtë që përfshin FaceID dhe një kamerë. Gjithashtu iPhone 14 Max nuk do të ketë ProMotion, teknologjia e Apple për të rregulluar shpejtësinë e rifreskimit të ekranit që përfshijnë modelet Pro.

Do të shohim nëse më në fund kjo supozon një vonesë në model e cila, sipas të gjitha analizave, do të jetë kërkesa e madhe e këtij brezi (diçka që bie ndesh me informacionin e Ross për numrin e trefishtë të modeleve Pro të përmendura më lart) pasi, Nuk janë të paktë përdoruesit që duan një ekran më të madh pa pasur nevojë të bëjnë hapin drejt një modeli Pro që nuk na ofron veçori nga të cilat ne do të përfitojmë dhe do të kompensojmë kërcimin e tij në para.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.