iPhone 14 me vrimë në ekran, iPhone 15 me Touch ID në ekran, iPhone 16 i palosshëm

iPhone i palosshëm

Ming-Chi Kuo guxon jo vetëm të parashikojë se si do të jetë iPhone 14, por gjithashtu na jep detaje për iPhone 15 dhe iPhone 16 në analizën e tij të fundit mbi synimet e Apple me telefonin e tij të mençur.

Ne tashmë kemi parë se si janë lajmet për rrjedhjet pas prezantimit të Apple Watch Series 7, të cilin të gjithë e morëm si të mirëqenë se do të kishte një dizajn të ngjashëm me atë të iPhone 12, me skaje të sheshta dhe që më në fund ka një dizajn pothuajse identik me atë të modelit aktual, me skaje të rrumbullakosura dhe të njëjtat rripa si gjithmonë. Megjithatë analistë si Kuo nuk lodhen kurrë duke nxjerrë topin e tyre të kristaltë duke u përpjekur të parashikojë se si do të jenë telefonat e mençur të ardhshëm, këtë herë duke arritur vitin 2024 me iPhone 16.

iPhone 14 "Goditje me vrima"

Këtë vit ne kemi parë një iPhone 13 me një nivel pak më të vogël, asgjë shumë të rëndësishme. Epo vitin e ardhshëm, nëse dëgjojmë Ming-Chi Kuo, do të kemi një iPhone me të një paraqitje të ekranit "Hole-Punch", domethënë me një ekran të plotë pa nivel por me një vrimë përmes së cilës kamera e përparme mund të regjistrojë video dhe të bëjë selfie.

iPhone 15 me Touch ID në ekran

Sipas Kuo ky do të jetë modeli i parë i iPhone që do të përfshijë sensorin Touch ID të integruar në ekranMe Do të ishte kthimi i sensorit të gjurmëve të gishtërinjve, i braktisur nga Apple pas lansimit të iPhone X. Ishte diçka që thashethemet fillestare vendosën në modelin aktual të sapo lansuar, iPhone 13, por pak pasi u shty deri në vitin e ardhshëm, dhe se Tani duket se do të vonohej përsëri deri në modelin 2023, iPhone 15.

iPhone 16 i palosshëm

Ne bëjmë një udhëtim mbrapa në kohë dhe zbarkojmë në 2024, viti në të cilin Apple do të lansojë iPhone -in e saj të parë të palosshëm sipas KuoMe Curshtë kureshtare që ai vetë, jo shumë kohë më parë, tha se Apple do të lançonte modelin e palosshëm në 2023, duke arritur deri aty sa të shiste deri në 20 milionë nga ky model në atë vit. Isshtë e zakonshme që ky analist (dhe pothuajse të gjithë "rrjedhësit") të japë disa data dhe teori të ndryshme në lidhje me publikimet e ardhshme, dhe kështu të mbulojë pothuajse çdo mundësi dhe më pas të jetë në gjendje të shënojë golin e të qenit i pari që e ka thënë këtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   YAMID ESTEBAN dijo

  Ato me mollë janë bibla, siç do të thoshin në vendin tim, ata nuk do të zbatojnë id -në e prekjes në iphone14, nëse jo në 15, do ta shesin dhe do ta bëjnë atë "risinë" e vitit kur telefonat android zbatuan atë për një kohë të gjatë. më parë dhe nëse ata nisin gjithçka në 14, ata mbarojnë idetë për 15 pasi molla e inovacionit nuk ka asgjë ose pak tashmë dhe ata kujdesen vetëm për shitjen

 2.   Hummer dijo

  Itshtë e qartë se softueri në iphone është gjithçka….