IPhone 14 Pro dhe Pro Max do të sjellin sistemin e Face ID nën ekran

Apple iPhone 14

Cupertino duhet të ketë dhjetëra thirrje në orë. Dje rrjedhësi Jon Prosser lëshoi ​​të tijin raportojnë në të cilën ai parashikoi dizajni dhe pjesa e harduerit të ri të iPhone 14, një pajisje që do të dalë në shtator 2022. Duhet të mbahet mend se megjithëse fokusi është në iPhone 13 që do të shpallet më 14 shtator, javën e ardhshme, ardhja e këtij informacioni të ri po ndryshon rrjedhën e ditëve të fundit. Në orët e fundit, informacione të ndryshme e sigurojnë këtë Teknologjia Face ID do të arrijë nën ekran vetëm për iPhone 14 Pro dhe Pro Max, duke i lënë nivelet e mundshme pjesës tjetër të modeleve.

Jo të gjithë iPhone 14 do të jenë të njëjtë: iPhone 14 Pro, më lart

Analisti i ekranit Ross Young publikoi gjithashtu informacion dje në lidhje me iPhone 14 dje. Ky informacion që do të shohim më pas u duartrokit nga rrjedhësi Jon Prosser i cili filloi thashethemet për këtë pajisje së bashku me paraqitjet që duken mjaft reale.

Apple iPhone 14
Artikulli i lidhur:
Jon Prosser parashikon risitë kryesore të iPhone 14

Afërsisht, dizajni i ri i iPhone 14 do të jetë një evolucion i iPhone 4. Me një sistem të ridizajnuar të altoparlantëve dhe butona të volumit. Përveç mundësisë së eliminimit të nivelit duke lënë vetëm një vend për kamerën e përparme. Në fakt, ekziston mundësia që Face ID mund të integrohet nën ekran.

Dhe kjo është teoria e Ross Young. Siguron se Apple po punon në teknologjinë Face ID nën ekran si Touch ID nën ekran. Sidoqoftë, jo të gjithë iPhone 14s do ta zbatonin atë në rast të optimizimit të teknologjisë me standarde të larta sigurie dhe besueshmërie. Siç mund ta shohim në imazhin e publikuar, vetëm iPhone 14 Pro dhe Pro Max do të vinin për të integruar sistemin e Face ID nën ekran dhe për këtë arsye eliminimin e nivelit.

Një madhësi e re gjithashtu do të përfshihej. Ne aktualisht kemi iPhone 12, 12 mini dhe në sektorin 'Pro' kemi iPhone 12 Pro dhe Pro Max. Ardhja e iPhone 14 do të linte gamën 'Pro' në njërën anë me modelet Pro dhe Pro Max. Dhe në rangun standard do të kishim iPhone 14, 14 mini dhe se do të përfshijë iPhone 14 Max, pa qenë Pro, me një ekran më të madh se modeli standard, por pa veçori 'Pro'.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.