iPhone 14 Pro do të ketë një dizajn më të rrumbullakosur se iPhone 13

Dizajni i iPhone 14 Pro

iPhone 14 është në buzët e të gjithëve javët e fundit. potencialin tuaj dizajn i ri i përparmë dhe risitë në kamerën e pasme mund të jenë elementët dallues të gjeneratës së re. Megjithatë, ka ende muaj thashethemesh, konceptesh dhe rrjedhjesh që do ta bëjnë më të këndshme ardhjen e shtatorit. Renderi i fundit i postuar nga një përdorues me të dhëna të rrjedhura tregon një iPhone 14 Pro me qoshe më të rrumbullakosura se iPhone 13 Pro, të përputhen rrezet e tyre me rrezet e kompleksit të dhomës së pasme. Ne ju mësojmë.

Apple synon të përfundojë më tej dizajnin e iPhone 14 Pro

Ian zelbo është projektuesi i FrontPageTech dhe ka qenë përgjegjës për gjenerimin e këtyre planeve përmes rrjedhjeve dhe thashethemeve për iPhone 14. Risia kryesore e këtyre planeve është rrumbullakësia e shtuar e qosheve të iPhone 14 Pro. Nëse shikojmë si imazhin që kryeson artikullin ashtu edhe trupin, shohim se si vlerësohet një rritje në madhësinë e ekranit me zvogëlimin e kufirit. Por përveç kësaj, ne mund të shohim se si këndi i rrotullimit të qosheve është më i madh në iPhone 14 Pro (djathtas) sesa në iPhone 13 Pro (majtas).

Ky modifikim i dizajnit mund të jetë shkaktuar nga ndryshimet e paraqitura në kamerat e pasme. Kujtojmë se iPhone 14 Pro ka një kompleks më të madh kamerash të planifikuar për të prezantuar kamerën 48 megapikselë. Kjo mund të ishte përdorur nga Apple për të justifikuar ndryshimin në qoshet. Qqë çdo herë do të paraqiste një dizajn më të ngjashëm me rrumbullakësinë e kompleksit të kamerës së pasme.

Dizajni i iPhone 14 Pro

Artikulli i lidhur:
Imazhet e para të dizajnit të iPhone 14 të ardhshëm janë filtruar

Modifikimi i dizajnit të iPhone 14 Pro rezultoi në një mospërputhje midis të gjitha linjave dhe kthesave të elementeve të iPhone dhe kjo do ta kishte shtyrë Apple të modifikonte dizajnin e tij. Megjithatë, ky dizajn i ri do të jetë i disponueshëm vetëm në modelet Pro duke lënë jashtë modelin standard dhe standardin Max. Pra, këto qoshe më të rrumbullakosura do të ishin një tjetër diferencues midis modelit Pro dhe modelit standard.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.