iPhone 16 Pro Max: Bateria më e madhe e parë ndonjëherë në një iPhone

iPhone 16 Pro

iPhone 16 Pro Max mund të sjellë jetëgjatësinë më të gjatë të baterisë së çdo iPhone deri më tani sipas një thashetheme të fundit që na vjen nga pjesa e zinxhirit të furnizimit të Koresë.

Sipas publikim nga përdoruesi "yeux1122" në Naver, Detajet e iPhone 16 Pro do të ishin vërtetuar që tashmë janë zbuluar/përfolur si rritja e madhësisë së ekranit nga 6,1 në 6,3 inç. Publikimi shpjegon se iPhone do të rriste pjesën e shasisë përveç paraqitjes së brendshme për të lejuar aftësi të reja zmadhimi optik (që ne supozojmë se do të jetë kapaciteti i zmadhimit optik 5x që iPhone 15 Pro Max tashmë përfshin).

Megjithatë, përdoruesi tregon se rritja në madhësinë e pajisjes mezi do të jetë e dukshme për përdoruesin në krahasim me modelet aktuale, por që Ai do të mbajë korniza që nuk do të mundnin ato të Samsung Galaxy S24. Nga ana tjetër, iPhone 16 Pro do të kishte një bateri me të njëjtën madhësi por ende nuk dihet nëse ka kapacitet më të madh apo jo pasi është modeli i vetëm që nuk mund të filtrohej. Megjithatë, do të përfitonte nga përmirësimet e performancës së komponentëve të tij, në mënyrë që të zgjasë më mirë.

Pas rishikimit të iPhone 16 Pro, është radha e iPhone 16 Pro Max dhe këtu rrjedhja bëhet më interesante. iPhone 16 Pro Max do të kishte një bateri edhe më të madhe se iPhone 15 Pro Max për të arritur jetëgjatësinë më të mirë të baterisë të ofruar ndonjëherë në një iPhone. Kujtojmë se Apple tregoi se iPhone 15 Pro Max kishte një kohëzgjatje prej 29 orësh, pra Ne presim që iPhone 16 Pro Max të kalojë 30 orë për herë të parë në histori.

Ky përmirësim thuhet të jetë deri në 5% në kapacitet, me një total prej 4.676 mAh. I shoqëruar nga një përmirësim në efikasitetin e pjesës tjetër të komponentëve dhe në nivelin e softuerit me iOS 18, do të nënkuptonte jetëgjatësi të çmendur të baterisë për një iPhone. Le të shpresojmë që ky thashethem të konfirmohet përfundimisht pas prezantimit në Keynote të shtatorit. Kjo është rruga që dëshirojnë të gjithë përdoruesit për jetëgjatësinë e baterisë së iPhone-it tonë.


Na ndiqni në Google News

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.