IPhones 2020 do të kenë stabilizim optik në kamera me kënd ultra të gjerë

Kamera IPhone 11 Pro  Shumë prej jush do të lançojnë iPhone, smartphone-in yll të vitit 2019 dhe më shumë se një herë si Krishtlindjet. Por po, për disa muaj do të kemi iPhone të ri me karakteristika të reja, kjo është teknologjia ... Tani, gjithçka duket se tregon për anijen tjetër të Cupertino, iPhone i ri që do ta shohim në fund të këtij 2020 që do të fillojë, gjithashtu do të ketë stabilizim optik në kamerë me kënd ultra të gjerë. Pas kërcimit, ne ju tregojmë më shumë rreth këtyre thashethemeve të reja nga Apple.

Djemtë në Digitimes thonë se kjo pas disa rrjedhjeve nga prodhuesit Tajvanezë. Dhe duket se stabilizimi i këtij këndi të gjerë do të bazohet në teknologji Sensor-Shift, teknologji që sjell stabilizim në vetë sensorin dhe jo në optikë, diçka që i bën gjërat shumë më të lehta pasi lejon stabilizimin e çdo sensori fotografik pavarësisht optikës që ka. Kjo gjithashtu do të përmirësojë ndërveprimin me aksesorët e jashtëm siç janë lentet e jashtme për pajisjet mobile.

Sipas këtyre thashethemeve, ne do të vazhdojmë me dy modele të ndryshme, deri më tani në Pro, dhe të dy do të kenë akoma tre kamera të ndryshme megjithëse ato do të kenë një teknologji fokusimi tre-dimensionale, përveç këtij stabilizimi të këndit ultra të gjerë. Lidhur me furnitorët, Largan Precision do të jetë furnizuesi kryesor i lenteve për iPhone (ata do të mbulojnë 80% të kërkesës duke i lënë 20% pjesën e mbetur Genius Electric Optical), ALPS me bazë në Tajvan për të furnizuar motorë stabilizues për këtë ndërrim të ri të sensorit, dhe Sony do të jetë përgjegjës për sensorët CMOS të këtyre iPhone-ve të reja. Personalisht mendoj se nuk është diçka tepër e nevojshme, e vlefshme për tepricë, pasi që mungesa e stabilizimit optik lejon një lojë më të madhe me pajisje të jashtme siç janë stabilizuesit, ne do të shohim nëse ata përfundojnë duke aplikuar këtë teknologji të ndërrimit të sensorit dhe si ndikon kjo në këtë. Sigurisht, do të duhet të presim të paktën deri në muajin Shtator për ta zbuluar, kështu që vazhdoni të shijoni iPhone 11 tuaj ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.