Problemet e shfaqjes së iPhone 5 dhe tastierës

Nëse jeni pronar i iPhone 5 dhe keni vëzhguar një sjellje e çuditshme në tastierën tuajqetësohu, nuk je i vetmi. iOS 6.0 shoqërohet me një problem që po prek disa modele të iPhone 5. Kur hapni tastierën për të shkruar një mesazh ose për të futur fjalëkalimin tonë në App Store, ato shfaqen dy vija ndezëse dhe i bezdisshëm në pjesën e poshtme të ekranit.

Ky problem prek vetëm disa përdorues të iPhone 5 (siç lexuesit tanë po na lënë të shohim në artikullin e Sondazhit tonë të Javës), por nuk ndodh në mesin e atyre përdoruesve që kanë një iPhone më i vjetër.

Këto linja ndezëse rregullohen lehtë - një azhurnim i softuerit mund ta rregullojë menjëherë. Ne pyesim se çfarë date do të zgjedhë Apple për të lançuar datën e saj Përditësimi i parë i iOS 6, e cila tashmë është e nevojshme duke marrë parasysh edhe numrin e madh të përdoruesve që vuajnë nga probleme të lidhjes Wi-Fi.

Burimi- Gottabemobile

Më shumë informacion- Sondazhi i Javës: A keni përjetuar ndonjë nga këto probleme me iPhone 5?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   pl dijo

  E vura re që në fillim por nuk më ndodh më

 2.   Eva88lp dijo

  Ky problem m'u shfaq dhe e dërgova përmes Vodafone tek Apple për ta ndryshuar pasi Flash-i po më jepte edhe dështime (ndonjëherë blici i 2-të nuk ishte aq i fortë sa të ndriçohej dhe fotot dilnin të errëta). Më kanë thënë që do të duhen 15 deri në 20 ditë ... Shpresoj të më japin një të ri për të shmangur problemet me Apple pasi që deri më tani isha i mrekullueshëm dhe i kam kaluar të gjithë terminalet e tyre. Sapo të di diçka, do ta shkruaj këtu për t'ju informuar.

  Thank you very much!

 3.   msmelfo dijo

  Më ka ndodhur edhe nja dy herë, por jo ekskluzivisht në dyqane ... nauze!

 4.   M4r10b dijo

  Unë e kam parë atë në 4s e një shoku ... Kështu që nuk është diçka ekskluzive për iphone 5, përkundrazi ios6

 5.   Karlos_trejo dijo

  dhe ata thonë se Apple ka cilësi shumë të mirë dhe për këtë arsye kostot e saj të tepërta? uuh! sa cilesi !!

 6.   Andrew Morales G. dijo

  duhet ta mbash në një mënyrë tjetër! kjo është ajo që tha mollë për të rregulluar të gjithë fiaskon e iphone 5! Unë mbaj s3 dhe iphone 4!