IPhone 5s zhduket nga katalogu i Apple pas iPhone SE

iPhone SE

Emri më në fund është konfirmuar, iPhone SE, Ne imagjinojmë se nga Cupertino ata e kanë zgjedhur atë për Edicion Special dhe ky është iPhone i parë 4 inç që ata kanë prezantuar për gati tre vjet, një madhësi ekrani që besohej të ishte e vdekur dhe që duket se është rezistente ndaj tij, të dashuruar prej 4 inç do të jetë me fat pas këtij lajmi.

Dhe iPhone SE i ka të gjitha, është një iPhone i plotë iPhone 6s Mini, dhe kundër të gjitha mosmarrëveshjeve dhe mbi të gjitha kundër shpresave tona, Apple ka fshirë iPhone 5s nga harta, një pajisje që mirëmban çipin e parë të kompanisë 64-bit dhe TouchID-in e parë.

Ndërsa është e vërtetë që pajisja nuk është më një risi, është gjithashtu e vërtetë që edhe sot ajo është një pajisje shumë e fuqishme, dhe kjo është arsyeja pse shumë ne prisnim rënien e çmimit të tij në rreth 225 € dhe kështu të bëjë të mundur blerjen e një iPhone të fuqishëm për shumë xhepa më shumë, dhe është që eliminimi i tij të ruajë koston minimale të një iPhone në 489 € (çmimi i 16 GB iPhone SE), një kosto e gjurmuar në atë të iPhone 5s dje e njëjta .

iPhone SE

Për mirë ose për keq, përdoruesit janë ata që dalin fitues, tani dyqanet jo-Apple do të shohin se si një iPhone i ri shumë më konkurrues ha shitjet e iPhone 5s dhe ata do të detyrohen të ulin çmimin Ndërsa aksionet zgjasin, diçka që do të jetë edhe më drastike në tregjet e dorës së dytë, pasi çmimi i një iPhone 5s të përdorur tani mund të prekë 200 € kur vetëm disa ditë më parë ishte rreth 300 diçka.

Kjo nuk do të thotë që iPhone 5s janë lënë pas, Unë këmbëngul, është një pajisje shumë e aftë dhe pa dyshim një nivel i lartë, megjithëse duhet të pranohet që nëse e krahasojmë me iPhone SE, ky i fundit është një meze e lehtë.

Kështu që, prej jush që dëshironi të blini një iPhone 5s, eshte momenti yt, Në javët e ardhshme dyqanet do të vendosin oferta dhe çmime në tokë, prandaj është e juaja të blini një iPhone shumë të mirë me një çmim shumë të mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   javierlopezonet dijo

  Konvertimi po bëhet më i mirë çdo herë: 399 dollarë = 489 euro.

  1.    Juan Colilla dijo

   Epo, e shihni ... D:

  2.    Gersam Garcia dijo

   Aty ata ju tregojnë çmimin pa taksa. Pastaj secili shtet shton të vetin, në disa vende më shumë dhe në të tjerët më pak ... Idealisht, çmimi këtu do të ishte 470 euro; meqenëse do të ishte 399 plus TVSH-ja 18% që do të shtohej këtu, por meqenëse dollari vlen pak më pak se euro ne ende humbasim ...

 2.   alfonike dijo

  Unë ndaj analizën në fund të artikullit. Unë kam kaluar kohë duke kërkuar për të përmirësuar iPhone 5 të gruas sime për një 5S të 32 dhe unë isha duke pritur për këtë moment për të shkuar në ktuin për të gjetur "pazar".
  Unë mendoj se deri më 31 mars ata do të hezitojnë të prekin çmimin dhe ekziston ende mundësia e eBay

  1.    Vresht dijo

   Këtu TVSH-ja tashmë është 21%. Në SHBA, "TVSH-ja" më e zakonshme, ajo që kanë shumica e shteteve, mund të jetë rreth 9%.

 3.   iphone5 dijo

  Unë kam iPhone 5, nëse 5S ka rënë kaq shumë me prodhimin e SE, atëherë sa do të vlente e imja?