iPhone 6 vs. iPhone 7: analiza video e ndryshimeve të tyre

Duket sikur dje kur shkova në Apple Store në Rio Shopping në 8 të mëngjesit një ditë në Shtator 2014 për të blerë iPhone tim të ri 6. Kur kuptova për herë të parë se çfarë Apple donte të na thoshte se ky ishte iPhone më i mirë deri më tani. data. Realiteti është se kanë kaluar dy vjet që nga ajo kohë dhe se ne kemi një iPhone të ri. Një pajisje që nuk është shumë larg nga ajo e paraqitur atëherë kur flasim për pjesën fizike, por që përcakton një ndryshim humnerë në pjesën tjetër të seksioneve.

Dhe është se megjithëse mund të duket se iPhone 7 është një lloj "rehash" nga Apple, ndryshimet mund të gjenden praktikisht në të gjitha nivelet, duke e bërë këtë iPhone një pajisje jashtëzakonisht të plotë. Sot ne shohim ndryshimet më të rëndësishme për ne, përdoruesit.

Butoni? shtëpia

iphone717

E çuditshme, e çuditshme, e çuditshme. Ne të gjithë ranë dakord herën e parë që vëmë gishtin në butonin e ri të shtëpisë iPhone 7. Shtë e vështirë të përshkruash ndjenjën që prodhon pas kaq shumë vitesh mësuar me një "klikim" fizik. Por e çuditshme në një mënyrë të mirë, pasi që përshtypja e parë zbehet në vetëm disa orë, ndryshimi i torno dhe pulsimi i pjesës tjetër të modeleve duket e çuditshme. Një ndryshim i domosdoshëm për të garantuar rezistencën ndaj ujit IP67 me të cilën mburret ky terminal dhe që, për më tepër, i bën gjestet e tilla si kryerja e shumë punëve më shpejt për t'u kryer.

Siç ishte e dukshme, iPhone 7 përfshin Touch ID të gjeneratës së dytë, që do të thotë se zhbllokimi i iPhone-it tonë nga gjurmët e gishtave është sigurisht më i shpejtë se në iPhone 6.

Shtypni fort

iphone-7

Një nga faktorët që nuk duket aq shumë kur nuk e keni, por që bën një ndryshim të madh. Në ditët e mia të para me iPhone 7 ndjenja është "si kam jetuar ndonjëherë pa 3D Touch". E ekzagjeruar, por e suksesshme në të njëjtën kohë. Integrimi i 3D Touch në sistem tani është më i plotë sesa kur ishim në gjendje ta provonim në 6s dhe, pa dyshim, është diçka që do ta vlerësoni nëse vini nga një iPhone 6.

Si një e shtënë

iphone-7

RAM-i është një nga ato gjërat për të cilat zakonisht nuk mendon kurrë kur ke një iPhone, sepse e merr si të mirëqenë se do të mbetet gjithçka që ka brenda. Dhe është e vërtetë deri në një pikë. Jo se iPhone 6 është "i keq" me 1 GB RAM, por mbyllja e aplikacioneve në sfond dhe ngarkimi i lojërave ndonjëherë mund të jetë zhgënjyese. Në iPhone 7 harro për rimbushjen e aplikacioneve sa herë që del nga ato, sepse falë RAM 2 GB që kurrë më nuk do të jetë problem. Çipi i ri i bashkimit A10 gjithashtu ka një pjesë të mirë të fajit për ta bërë iPhone 7 të ndjehet si një makinë e pandalshme, veçanërisht nëse vini nga një iPhone 6, pasi që kjo është dy herë më shpejt se A8 e tij.

Pika dhe gjuaj!

iphone-7

Kamera e iPhone nuk ka pasur kurrë specifikimet më të mira në letër, por gjithmonë ka qenë ndër më të mirat në rezultate. Me iPhone 7 nuk është më pak dhe, megjithëse për përdorim të përditshëm nuk do të habitemi nga ndryshimi në krahasim me 6, nëse ju pëlqen të bëni fotografi dhe të kapni video me iPhone tuaj, do të vini re ndryshimin. Ndër pikat kryesore që ne gjejmë në këtë seksion si veçori dalluese janë: 12 megapikselët e kamerës së përparme dhe 7 të përparme, për dallim nga 8 dhe 1.2 megapikselë të iPhone 6, përkatësisht. Gjithashtu, dhe kjo është diçka që ne nuk e gjejmë në iPhone 6s, është e detyrueshme të përmendet stabilizuesi optik i imazhit, i përfshirë për herë të parë në modelin 4,7 inç.

Shihemi kurrë, 16 GB

iphone-7

Tabuja e Apple gjatë këtyre viteve, 16 GB hapësirë ​​ruajtëse në modelin bazë të terminaleve të saj, zhduket këtë vit - ishte koha - për t'i dhënë vendin 32 GB. Tani po, modeli i hyrjes do të jetë në gjendje t'u përgjigjet një numri të madh të përdoruesve të cilët nuk do të duhet të blejnë një model me kapacitet më të madh për të përfunduar duke humbur gjysmën.

Ia vlen

iphone-7

Në thelb për këtë, por edhe për detaje të tjera që ju tregojmë në rishikimin e iPhone 7, ndryshimi nga iPhone 6 në 7 është i justifikuar. Ajo që kontribuon është shumë, edhe pse duket e fshehur në shikim të parë. Që nuk ka një ndryshim rrënjësor në modelin e jashtëm nuk do të thotë se nuk ka pasur në gjithçka tjetër.


Motori Taptik
Ju intereson:
Çaktivizo reagimet e gabuara në iPhone 7
Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   rafarodri04 dijo

  IPhone 7 më duket më pak ngjyrë kafe sesa iPhone 6 dhe 6 plus dhe variantet e tyre S tashmë ishin, por është gjithashtu një telefon që e vetmja gjë që mund t'ju sjellë është rrjedhshmëri, sepse nuk keni nevojë të lidhni kufje ose mikro SD , jo infra të kuqe, as një milion gjëra sesa pajisjet e tjera që kushtojnë shumë më pak. As nuk ka një kamerë që bie në sy, thjesht përputhet, por pastaj shikoni se çfarë telefoni vlen dhe shihni versionin normal të 32 GB (kam 32 koncerte ato janë të shkurtra për mua) dhe shihni se kushton 800 euro ... dhe ju nuk mund ta mohoni të qartë, kjo telefono është një grabitje e frikshme, dhe vetëm disa adhurues të mollës mund ta mohojnë atë.

 2.   Syze zmadhuese dijo

  Ia vlen nëse përdorni iPhone për të bërë llogaritjen e hapësirës ajrore, përndryshe është më mirë të qëndroni me 6 dhe me 800 € sesa WhatsApp të punojë njësoj!

  "Bota erë si mut"