IPhone 6s ishte telefoni inteligjent më i shitur në tremujorin e dytë të vitit 2016

6s iPhone

Po, ne jemi orë larg nga fillimi i Kryesore e prezantimit të iPhone 7, një prezantim për të cilin ne do t'ju tregojmë gjithçka direkt nga Actualidad iPhone, dhe jo vetëm kaq ... Pas Keynote, rreth orës 21:XNUMX në Spanjë, ne do të fillojmë të analizojmë në thellësi të gjitha lajmet që Tim Cook dhe ekipi i tij na tregoni për. bisedoni. Dhe është se megjithëse ka shumë thashethemet e vazhdimësisë në iPhone 7, ka pak prej nesh që besojnë se Apple ka një ACE në mëngë dhe do të përpiqemi të na befasojmë edhe një herë ...

Ju gjithmonë mund të habiteni ... Të gjithë iPhone kanë sjellë diçka që një tjetër që nuk pritej, gjëra të vogla që së bashku me gjithçka tjetër kanë bërë hype për pajisjet Apple dhe se ato bëhen shitësit më të mirë të shitjeve. Dhe analistët e mbështesin atë që nga viti Raporti i shitjeve të smartphone-ve për Q2 (semestri i dytë) i vitit 2016 dhe konfirmohet se iPhone 6s ka qenë telefoni inteligjent më i shitur në botë ...

Shitjet e iPhone 6s Q2

Në raportin që ju tregojmë ju mund ta shihni 3 smartphone më të shitur të 2015 dhe 2016, dhe shitjet tuaja në lidhje me çdo vit. Vlen që Samsung Galaxy S7 Edge nuk ishte në dispozicion në 2015, as iPhone 6s. Por gjëja qesharake është se iPhone 6 (pa s) ka pasur edhe më shumë shitje sesa S7 Edge gjatë tremujorit të dytë të 2016 ...

NjëTë dhëna mahnitëse për Apple, dhe ju mund t'i shihni në rrugë ... Dhe nuk është e vështirë që sa herë që shikoni më shumë iPhone në rrugë, në fund të gjithë përpiqen të marrin një të tillë. Më besoni se ka shumë përdorues të Android që unë i di që kanë përfunduar duke shkuar në botën iOS për qëndrueshmëri dhe qëndrueshmëri (nuk ia vlen të flasim për problemet e qëndrueshmërisë kur hedhim pajisjet). Janë pak njerëz që i besojnë iPhone 7, ne do të shohim shitjet ...

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Eric dijo

  Kjo nuk është sepse ato janë gurë prekjeje, por lagjet (Q1, Q2, Q3, Q4) janë lagjet. Një semestër është një periudhë tjetër.

 2.   Norbert addams dijo

  E vërteta është se gjëja e qëndrueshmërisë është e jashtëzakonshme. IPhone im origjinal funksionon akoma dhe nëse aplikacionet e mesazheve funksionojnë akoma, unë do ta përdorja atë si një telefon dytësor me linjën profesionale. Në fakt, e përdor akoma për zë dhe postë ndonjëherë, dhe funksionon në mënyrë të përsosur dhe me jetëgjatësi të mirë të baterisë; babai i një shoku vazhdon të përdorë një 3GS; 4-tat e motrës sime të vogël kanë kërkuar tashmë një ndërrim baterie, por përndryshe, po shkon shumë mirë.

  Për më tepër, unë shita 6s për të fituar para për 7, dhe kam përdorur një 6 për disa muaj, dhe unë jam shumë i befasuar nga performanca e tij me iOS 10.

  Oh, dhe për herë të parë në vite, ajo ka shkuar në tokë dhe ka disa mikpritës të mirë (me shkronja të mëdha, të atyre për të tundur dhe drejtuar llogaritë se sa do të ishte) dhe përveç nja dy prekje të zorrës, është fantastike.