IPhone 7 është favoriti në shitje përpara iPhone 8  

 
Kur pamë fillimin, realiteti është se të gjithë ishim të mahnitur nga pjesa e pasme dhe tiparet e reja të iPhone 8, megjithatë, ne e vendosim veten në mënyrën më kritike për të shqyrtuar nëse modeli i fundit i Apple me të vërtetë ia vlente të blihej.
Realiteti po merr përparësi sesa kapriçoja në shitje, iPhone 7 është bërë i preferuari i atyre që po përpiqen të blejnë një iPhone këtë muaj të fundit. Aq sa është përpara iPhone 8 në shitje pavarësisht se ka qenë në treg për një vit ... A do ta kishte parashikuar Apple këtë reagim nga ana e përdoruesve?

Karikim pa tel, një kartë jashtëzakonisht e shtrenjtë e shpejtë, një gotë mbrapa dhe pak tjetër. Realiteti është se iPhone 8 është ai që iPhone 7 duhet të kishte qenë në kohën e tij, Apple ka dashur të shtrijë çamçakëzin dhe e ka thyer atë. Aq sa përdoruesit nuk shohin asnjë nxitje për të marrë modelin më të fundit të kompanisë, të paktën kjo është ajo që thonë statistikat e Reuters me shifrat e kompanive në dorë. IPhone 7 me çmimin e tij më të ulët është bërë jashtëzakonisht tërheqës në një treg ku përdoruesit duket se nuk gjejnë në karakteristikat e iPhone 8 një arsye të mjaftueshme për të investuar një shtesë kur bëhet fjalë për ndryshimin e telefonave. Ndoshta sepse iPhone 7 është bërë kaq mirë, ose sepse iPhone 8 nuk është mjaft tërheqës. Sigurisht, iPhone 8 aktualisht është një nga terminalet më të mirë me të cilin mund të bëni, problemi është pikërisht se iPhone 7 në dy variantet e tij funksionon shumë mirë.
Edhe pse KGI ka vlerësuar se shitjet e iPhone 8 janë shumë më të mira sesa pritej, kompani si AT&T thonë të kundërtën, dhe fitimet e Foxconn janë prova e kësaj. Ndoshta oferta agresive dhe çmimi i rregulluar që operatorët po ofrojnë në iPhone 7 po bën që shumë përdorues që nuk kërkojnë energjinë dhe teknologjinë më të fundit të hidhen, mund të pëlqejmë iPhone 7 Jet Black ose varianti i tij i KUQ, telefona që japin disa dallime në dizajn dhe janë akoma dukshëm më të lira se iPhone 8. Sido që të jetë, është e qartë se ujërat janë paksa të qetë përballë trimërisë së parashikueshme që do të paraqesë tregu iPhone X, një telefon që padyshim do të shterojë stokun kudo që të paraqitet.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.