IPhone 7 dhe 6s kryesojnë listën e terminaleve më të shitur në të gjithë botën gjatë tremujorit të fundit

Me siguri në më shumë se një rast keni dëgjuar ose lexuar se iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus ata nuk po kryejnë shitjet që Apple mund të presë, pasi që shumica e përdoruesve kanë preferuar të presin për iPhone X ose që të dy terminalet të mos na ofrojnë kaq shumë lajme për të rinovuar pajisjen nëse vini nga një iPhone 7 ose 7 Plus.

Përveç kësaj, ulja e çmimit të pësuar nga terminalet e gjeneratës së mëparshme, ka vendosur si iPhone 7 ashtu edhe iPhone 6s me cmime shume te mira dhe brenda mundësive të shumë përdoruesve të cilët gjithmonë kishin dashur të hynin në ekosistemin Apple por të cilët, për shkak të çmimit të tij të lartë, nuk kishin pasur mundësi.

Firma Canalys ka publikuar një raport në të cilin pohon se iPhone 7 ka qenë telefoni inteligjent më i dërguar nga fabrikat, që nënkupton që ka qenë më i shitur gjatë tremujorit të fundit me 13 milion njësi. Në pozicionin e dytë gjejmë iPhone 6s, me dërgesa prej 7,9 milion njësish të ndjekura nga Samsung Galaxy J2 me 7,8 milion njësi të transportuara. Në pozicionin e katërt dhe të pestë gjejmë modelet Oppo A54 dhe R11 me 7,8 dhe 7,2 milion njësi të transportuara përkatësisht.

Dërgesat e iPhone 8 janë rritur në 5,4 milion njësi, ndërsa ato të modelit Plus kanë qenë 6,3 milion njësi. Këto shifra të shitjeve konfirmojnë se prezantimi i iPhone 8 mund të jetë i mundur nuk ishte një ide e mirë për djemtë e Cupertino, që nga rënia e çmimeve të iPhone 7 dhe iPhone 6s së bashku me iPhone X kanë kanibalizuar dhe do të vazhdojnë ta bëjnë këtë, shitjet e iPhone 8 në të ardhmen.

Tani Modelet e iPhone dhe çmimet e tyre në dispozicion në tregun spanjoll janë këto:

 • iPhone SE 32 GB - 419 euro
 • iPhone SE 128 GB - 529 euro

 

 • iPhone 6s 64 GB - 529 euro
 • iPhone 6s 128 GB - 639 euro

 

 • iPhone 6s Plus 64 GB - 639 euro
 • iPhone 6s Plus 128 GB - 749 euro

 

 • iPhone 7 64 GB - 639 euro
 • iPhone 7 128 GB - 749 euro

 

 • iPhone 7 Plus 64 GB - 779 euro
 • iPhone 7 Plus 128 GB - 889 euro

 

 • iPhone 8 64 GB - 809 euro
 • iPhone 8 256 GB - 979 euro

 

 • iPhone 8 Plus 64 GB - 919 euro
 • iPhone 8 Plus 256 GB - 1.089 euro

 

 • iPhone X 64 GB - 1.159 euro
 • iPhone X 128 GB - 1.329 euro

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.