IPhone 7 arrin shkëlqimin maksimal vetëm nëse është në modalitetin automatik

Ekrani i iPhone-7 Në prezantimin e iPhone 7, ekipi i Apple ishte i shpejtë për të komentuar se pajisja e re mobile Apple do të kishte deri në 25% më shumë shkëlqim në ekran sesa paraardhësi i saj. Sidoqoftë, shumë entuziazëm është krijuar në rrjete kur bëhet fjalë për lëshimin e krahasimeve reale midis të dy ekraneve, dhe është që jo vetëm ka përdorues që nuk gjejnë ndonjë ndryshim, por në disa raste iPhone 6 tregon një shkëlqim më të lartë se iPhone 7. Edhe një herë, ishte përmes Twitter që u krijua trazira, megjithatë, ekipi i DisplayMate është i shpejtë për të korrigjuar informacionin

Përdoruesi i Twitter @_kegan_ ngarkoi disa fotografi në rrjetin social ku mund të shihni se iPhone 6 shkëlqente vërtet më shumë se iPhone 7. Megjithatë, ekipi i DisplayMate ka konfirmuar se iPhone 7 arrin shkëlqimin maksimal vetëm kur sensori i ndriçimit aktivizohet dhe në modalitetin automatik:

Ndriçimi maksimal i ekranit të iPhone 7 shkon shumë më tej kur ndriçimi automatik është i ndezur. Sidoqoftë, përdoruesit nuk mund të zgjedhin opsionin për të ruajtur përgjithmonë këtë shkëlqim që është 25% më i lartë se ai i iPhone 7, supozojmë se për arsye të dukshme të konsumit dhe jetëgjatësisë së baterisë. Kjo shkëlqim jashtëzakonisht i lartë është i nevojshëm vetëm në kushtet e dritës natyrore dhe është sensori i shkëlqimit ai që do të kujdeset për përmirësimin e dukshmërisë së baterisë. Kur ndriçimi automatik është i ndezur, iPhone prodhon 705 cd / m2 (Nits), por vetëm kur është vërtet e nevojshme.

Me këtë, të gjitha polemikat zgjidhen, iPhone do të marrë vetëm fuqinë e vërtetë të shkëlqimit të ekranit të tij për një shëtitje në rastet kur është me të vërtetë e nevojshme. Një masë sigurie për të shmangur grushtin e mirë të përdoruesve që me siguri do të kishin shkëlqimin maksimal përgjithmonë që më vonë të ankohen për konsumin e baterisë. Apple mendon për gjithçka, përdoruesit e saj më të përgjegjshëm dhe më pak të përgjegjshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.