IPhone 7 dhe iPhone 7 Plus kanë një bateri më efikase

ngjyrat-iphone-7

El iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus kanë një çip të ri A10 Fusion SoC dhe përdor iOS 10 të ardhshëm nga Apple, ky grup do të shpjegonte që përdorimi i baterisë do të ishte në një 'shkallë të madhe'.

Apple thote Bateria iPhone 7 do të kishte shpërndarje më efikase të energjisë Krahasuar me modelet e mëparshme, ai gjithashtu thotë se ne mund të marrim më shumë se 2 orë jetëgjatësi të baterisë në terminalin e ri të Apple në krahasim me gjeneratën e mëparshme.

Duke marrë parasysh të gjithë teknologjinë e re që vjen me iPhone 7, kjo karakteristikë është një përparim për pajisjen.

El Çipi A10 Fusion ka një procesor quad-core, por bërthamat e tyre ndahen në dy grupe: për fuqi e ulët dhe fuqi e lartë. Bërthamat me fuqi të lartë duhet të trajtojnë të gjitha aplikacionet tuaja, ndërsa bërthamat me fuqi të ulët trajtojnë proceset e sfondit dhe ndihmojnë në zvogëlimin e konsumit të energjisë.

Teknologjia e re e bërthamave me fuqi të ulët përdor vetëm 1/5 e fuqisë së bërthamave me fuqi të lartë dhe bën çipi A10 Fusion të jetë një burim i shkëlqyeshëm i energjisë për pajisjen tuaj, por me më pak konsum të energjisë.

Jo vetëm që ka një proces më efikas, por është edhe shumë më efikas me lojërat. GPU në Çipi A10 Fusion është deri në tre herë më i shpejtë se çipi A9 të gjeneratës së mëparshme, dhe gjithashtu përdor gjysmën e energjisë.

Padyshim që iPhone 7 Plus ka një sipërfaqe më të madhe dhe kjo do të thotë se ka më shumë hapësirë ​​për një bateri më të madhe. Si rezultat, ju mund të prisni jetëgjatësi më të mirë të baterisë nga telefoni më i madh 5,5 inç se vëllai i saj më i vogël 4,7 inç.

Jetëgjatësia e baterisë në iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus

Nga Apple Keynote, ne e dimë që jetëgjatësia mesatare e baterisë për iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus është si më poshtë:

iPhone 7:

Audio pa tel: 40 orë
Video pa tel: 13 orë
Navigimi me Wi-Fi: 14 orë
Navigimi me LTE: 12 orë
Navigimi me 3G: 12 orë
Bisedoni me 3G (pa tel): 14 orë

iPhone 7 Plus:

Audio pa tel: 60 orë
Video pa tel: 14 orë
Navigimi me Wi-Fi: 15 orë
Navigimi me LTE: 13 orë
Navigimi me 3G: 13 orë
Bisedoni me 3G (pa tel): 21 orë

Jetëgjatësia shtesë e baterisë do t'ju ndihmojë të qëndroni larg nga dalja etj. zvogëloni mbështetjen tuaj në paketat e baterive të jashtme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.