IPhone 7 dhe Apple Watch 2 tani të disponueshëm për para-porositje

iphone-7-lartë

Siç premtoi Apple në faqen e saj të internetit, Apple Store në internet u hap në Spanjë në 9:01 të këtij mëngjesi për të filluar rezervimet për iPhone 7 të ri dhe serinë e re Apple Watch 2. Dyqanet online të Apple në të gjithë botën ata hapën njëkohësisht për të bërë rezervime për produkte të reja dhe ata që dëshironin të shijonin iPhone-in e tyre që nga dita e lançimit të tij, më 16 shtator, u përpoqën të përpiqeshin të merrnin një nga pajisjet me dorëzimin më të menjëhershëm. Siç pritej, njësitë e para u shitën shpejt dhe koha e transportit, varësisht nga modeli, varionte nga disa minuta në më shumë se katër javë.

Produkti që është shitur më parë ka qenë iPhone 7 Plus në një model të zi me shkëlqim, i cili që nga momenti i parë tashmë shënoi 2-3 javë pritje. Pavarësisht nga dyshimet e shumë njerëzve në lidhje me rezistencën e asaj shtrese me shkëlqim dhe se çmimi fillestar i saj ishte tashmë i lartë pasi nuk kishte mundësinë për ta marrë atë në kapacitetin 32 GB, siç pritej, modeli yll ka qenë, sepse është i vetmi që, së paku nga jashtë, jep ndjesinë e të qenit një iPhone i ri. Modeli i zi i mat gjithashtu është pritur mirë, gjithashtu i ri edhe pse me një pamje më pak tronditëse në këmbim të paraqitjes më rezistente ndaj sulmeve. Në këtë kohë, shumë nga modelet e iPhone 7 dhe 7 Plus tashmë shfaqen për transport në muajin nëntor, megjithëse shumica mbajnë datat e një muaji për transportin.

Apple-Watch-2

Diçka e ngjashme po ndodh me serinë e re Apple Watch 2, e cila gjithashtu po shikon që datat e transportit të zgjasin ndërsa minutat kalojnë. Produkti me pritjen më të gjatë për tu transportuar është aktualisht edicioni Nike +, me dërgesat në modelin e tij 42 mm tashmë të njoftuar për në fund të tetorit. Mos harroni se risia kryesore e kësaj serie të re 2 është përfshirja e GPS dhe rezistencës ndaj ujit deri në 50 metra.

Disponueshmëria në dyqane që nga 16 shtatori

Edhe pse sot fillojnë rezervimet e iPhone 7, 7 Plus dhe Apple Watch seri 2, nuk do të zgjasë deri të Premten e ardhshme, 16 Tetor kur ato mund të blihen në dyqane. Do të jetë e vështirë të marrësh një model pa rezervim paraprak, megjithëse shumë përdorues tashmë po braktisin mundësinë e rezervimit në internet të përpiqesh të marrësh iPhone ose Apple Watch të ri direkt nga dyqani atë ditë. Si ishte rezervimi juaj? Çfarë modeli keni zgjedhur?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

12 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose Ribalta dijo

  GOLDEN MASTER 10.0.1 boton është tani në dispozicion

 2.   Paco dijo

  Epo, pak. Mendova se mund të bëni një rezervim për ta marrë atë në datën 16 në një dyqan fizik, por gëzimi im në një pus, seri AppleWatch2 mund të blihej, por atëherë nuk kishte asnjë mundësi për ta marrë atë në dyqane. Shtoni se ka pasur disa vonesa në hapjen e dyqanit.

  1.    Korniza dijo

   Isshtë e vërtetë që dyqani në internet është hapur rreth orës 9:06 pak a shumë, por të paktën nuk më ka dhënë ndonjë problem ... tani për tani

 3.   wakandel Më shumë dijo

  Epo, nëse nuk rezervoni asgjë, ju lejoni të blini dhe mblidhni vetëm në dyqan ose të blini dhe transportoni, por PAGESA paraprake. Të paktën të dhënat e kartës që duhet të futja në të dy rastet (2 është mbledhja e 1 dhe tjetra dërgohet në fund të muajit)

 4.   wakandel Më shumë dijo

  rroftë molla

 5.   cristian dijo

  E zezë me shkëlqim në Spanjë Nuk do ta bëj deri në nëntor. Mezi po pres rezervimet e gjata të gardhit

 6.   Korniza dijo

  Në parim, unë kam rezervuar serinë e orës së mollës 1, 42 mm dhe pa problem. Data e transportit nuk ka lëvizur për momentin, duke qenë data 16 shtator data dhe dërgesa urgjente.

 7.   pepo dijo

  e pamundur të bësh asgjë, nuk lejon të zgjedhësh dyqanin, nuk lejon të rezervosh. Vetëm ju lejon të paguani dhe dërgoni në internet, një shaka. Ata madje nuk përgjigjen në linjat telefonike të mollës.

 8.   Keiron dijo

  Unë kam rezervuar iPhone 7 me 4,7 ″ 32 GB pa probleme për 16 në orën 9: 45-10 në mëngjes në Apple Store në Passeig de Gracia në BCN.
  Sinqerisht, unë nuk e përdor kamerën aq shumë saqë kamerja e dyfishtë më bën të anoj drejt plusit me një ndryshim shumë të lartë çmimi.
  Me 5 GB iPhone 16S nuk kam pasur kurrë probleme me kujtesën (kam akoma 2 GB në dispozicion) dhe tani me 32 GB do të kem edhe më pak dhe ia vlen të ndryshoj iPhone tim

 9.   sanpedro04 dijo

  Për të pasur nëse informohemi para se të shkruajmë, versioni i orës apple s2 nike nuk është shitur dhe as shumë njerëz nuk e kanë rezervuar, është që në fillim data e nisjes ishte për në fund të tetorit, nuk kishte të njëjtën gjë me ora e mollës s1 dhe s2 që është 16 shtator.

 10.   Peto dijo

  Epo, një pyetje, unë udhëtoj në Miami në 22/9 dhe doja të shihja nëse ekzistonte mundësia e rezervimit të tij (iphone 7 plus) dhe marrjes së tij, ose dërgimi i tij, por në asnjë rast nuk më lejon, Unë sqaroj se po kërkoj të lirohet, jo me ndonjë kompani. duhet të jetë për shkak të kësaj? Cila është gjëja më e mirë që unë të bëj? Faleminderit!

 11.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  E zeza me shkëlqim është e zeza e vërtetë, tjetra është vetëm një gri më e errët.