iPhone 7 do të heqë dorë nga bandat e antenave

iPhone 7 pa banda

Këto ditë po përballemi me shumë thashetheme që kanë të bëjnë me atë se si do të jetë terminali tjetër i Apple. Sidoqoftë, siç rekomandojmë gjithmonë nga blogu ynë, shumica e informacionit duhet të merret me një kokërr kripë për të shmangur zhgënjimin. Ndërsa afrohet dita e prezantimit, këto thashetheme bëhen informacione që konfirmohen nga burime të ndryshme, dhe pikërisht për këtë arsye ato kanë më shumë vlefshmëri. Sot ne duam t'ju tregojmë atë që duket tashmë e konfirmuar nga pjesë e një ndryshimi të projektimit në zonën e antenës.

Ata që nuk e pëlqyen idenë që erdhi me të iPhone 6s me banda antenash do të jetë me fat. Në fakt, ka shumë burime që e konsiderojnë të mirëqenë dhe kjo është pikërisht arsyeja pse mund të supozojmë se iPhone 7 i ri nuk do t'i sjellë më ato. Në kthim, Apple vë bast për shumë më tepër dizajnin e tij, shumë më minimalist dhe shumë më të përshtatur me idetë e kompanisë që i kishte harruar ato në versionet e fundit të terminalit.

Megjithëse e kemi parë disa prezantime të terminalit të iPhone 7 në të cilën bëhet e qartë se ndoshta gjërat nuk ndryshojnë aq sa presin shumë, burime të tjera presin ndryshime të rëndësishme të jashtme. Sigurisht, askush nuk pret që iPhone 7 të duket si i tillë iPhone 8 si koncept që ju treguam disa ditë më parë. Përkundrazi, tezat kryesore tregojnë për një ridizajnim të përgjithshëm që do të anulojë ato linja dhe që gjithashtu do të nxjerrë në pah rëndësinë e kamerës. Dhe nuk po i referohemi përmirësimit të tij, por rolit që do të luajë në atë lojë të dizajnit.

Unë veçanërisht Unë do të festoj ndryshimin që vjen me iPhone 7, por unë imagjinoj se ka mendime për të gjitha shijet. Cila është e juaja?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

11 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   ase dijo

  Konfirmuar? A ka thënë Apple se nuk do t'i mbajë ato? A keni një top kristali? VETEM Molla mund te KONFIRMOJ se, burimet mund te jene te sigurta sigurisht, por kurrsesi te KONFIRMUAR. Kërkoni përkufizimin në fjalor dhe korrigjoni titullin e tabloidit

  1.    Paco dijo

   Po, unë e njoh xhaxhain dhe ai më ka konfirmuar.

 2.   Sebastian dijo

  Hahaha

 3.   xradeon dijo

  ase +1 Si mund ta konfirmojnë nëse është akoma një thashethem i poshtër .. hmmm

 4.   Hoçi75 dijo

  Nuk është e njëjta gjë (KONFIRMUAR) që «(…) mund të supozojmë ()»

 5.   Gersam Garcia dijo

  Unë me të vërtetë nuk e kuptoj pse Cristina Torres vazhdon të shkruajë artikuj në këtë faqe në internet. Mes stilit letrar "SUPER POP" dhe gjërave të tilla unë ende nuk e kuptoj se çfarë po bën ai duke postuar këtu. Madje as si pjesë e "thashethemeve", sepse 90% e artikujve që ajo boton janë vetëm supozime të saj dhe tani, asgjë më shumë ...

  Ju NUK MUND ta vendosni "Të konfirmuar" në kllapa dhe më pas të thoni "Në fakt, ka shumë burime që e marrin atë si të konfirmuar, dhe kjo është pikërisht arsyeja pse MUND T AS Supozojmë se iPhone 7 i ri nuk do t'i sjellë më"

  Në të vërtetë, kushdo që është përgjegjës për këtë faqe në internet duhet t'i japë Cristina një prekje pasi që ajo nuk shërben si redaktore dhe zvogëlon besueshmërinë dhe mbi të gjitha, ajo ju bën të doni të lini uebin si një referencë për të lexuar lajmet.

  të fala

  PS: Më e keqja nga të gjitha është që të gjithë, përfshirë edhe atë, do ta kalojnë këtë post dhe do të qëndrojnë ashtu siç është, me (Konfirmimin) pa u korrigjuar as.

  1.    anonim dijo

   saktësisht të gjithë artikujt e "shkrimtarit" janë të bujshëm kohët e fundit dhe vështirë se pa argument, përmbajtje e dhimbshme për një blog që ka fituar shumë me shkrimtarë të tjerë që janë të përfshirë në krijimin e përmbajtjes së mirë.

   Komentet do të kalojnë pa u vërejtur nga Cristina si gjithmonë, mendoj se ajo ka një lidhje me personin përgjegjës të uebit, i cili nuk duket se futet shumë në problemet e internetit, në fund të fundit ne jemi ata që i bëjmë asaj disa para , me gjithë publicitetin që ata na vendosën dhe na lënë mënjanë, me një ndërfaqe të tmerrshme në internet dhe pak kujdes për ankesat e lexuesve të tyre.

   Dreamndrra ime do të ishte që shkrimtarët më të mirë me pasion të vërtetë dhe realist për Apple të bënin një blog të veçantë dhe të linin këtu tërbimin e disave që kërkojnë vetëm të tregojnë dhe ëndërrojnë budallallëqe të shkëlqyera të Apple.

 6.   Treqind dijo

  Çfarë turpi, një medium falas ku ai informon geeks për teknologjinë që dinë më shumë sesa vetë prodhuesit, duke pyetur një shkrimtar që për mendimin tim shprehet shumë saktë.

  Të vjen keq sa mosmirënjohëse është kjo botë plot taraos

 7.   Keko jones dijo

  Cristina Torres është José Mendiola e iPhone Actualidad, hahahahaha. (Ata që lexojnë applesfera do ta kuptojnë.)

  1.    Dreq dijo

   Hahahaha, Mendiola i gjorë, ata tashmë e drejtuan që andej. Por këtu është ndryshe, në përgjithësi më pëlqejnë artikujt e Cristinës.

 8.   Keko jones dijo

  Nga rruga, grupet e antenave erdhën me iPhone 6, JO me 6S siç thuhet në postim.