IPhone 7 do të mbërrijë në katër vende të tjera më 4 nëntor

iphone-7-plus-10

Në prezantimin e iPhone 7, Apple njoftoi se ndryshe nga vitet e tjera, iPhone 7 do të dilte në treg në më shumë se tridhjetë vende së bashku. Duket se pritja e gjatë për të cilën kompania na ka mësuar me çdo lëshim të ri ka mbaruar. Kjo ka bërë që në në shumë vende, disponueshmëria e këtij terminali vazhdon të jetë një pikatore Pavarësisht se ka qenë në treg për më shumë se një muaj, veçanërisht modeli Jet Black, një fund që ka tërhequr shumë vëmendje në mesin e klientëve të kompanisë të cilët kanë rinovuar vetëm këtë pajisje për këtë fund të ri me shkëlqim të zi.

Disa ditë më parë ju informuam për mbërritjen në Kolumbi të iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus së bashku me modelet e reja të Apple Watch. Megjithëse Apple nuk ka dyqane zyrtare në vend, të gjithë kolumbianët që duan të blejnë këto pajisje ata do të duhet të shkojnë tek shitësit e autorizuar nga Apple. Më 4 nëntor, Apple do të nxjerrë në shitje iPhone 7 të ri së bashku me Apple Watch në katër vende të tjera: Armenia, Mali, Guinea-Bissau dhe Republika e Afrikës Qendrore.

Më 28 tetor, Apple gjithashtu do të nxjerrë në shitje iPhone të rinj në Kamerun, Botsvana, Kenia, Mozambik, Senegal dhe Moldavi. IPhone aktualisht është në dispozicion në 75 vende duke demonstruar kështu që prodhimi i pajisjes është më efikas sesa në rastet e mëparshme. Duhet të mbahet mend se në vitet e mëparshme, iPhone ka marrë të paktën më shumë se një muaj për të qenë në dispozicion në vendet e tjera që nuk janë pjesë e elitës së konsideruar nga Apple dhe ku janë Franca, Gjermania, Mbretëria e Bashkuar, Kina , Australi dhe Japoni.

Ngjarja tjetër e Apple do të jetë të Enjten, 27 Tetor, kompania ka në plan të prezantojë rinovimin e MacBook Pro, një rinovim i parashikuar shumë nga të gjithë përdoruesit e Mac. Sapo të paraqiten rinovimet Nga iPhone News do t'ju informojmë me të gjitha të rejat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Francisco Fernandez dijo

  Për fat të mirë këtë herë Spanja ka qenë një nga vendet e para ...

 2.   mbtb dijo

  të qenit në të parën nuk ka qenë shumë i dobishëm, ata mezi shërbejnë terminale dhe kanë njerëz që presin ...

 3.   idokson dijo

  4 Nëntori mbërrin gjithashtu në Kili