Surferi profesionist kryen provën e hidroizolimit në iPhone 7 dhe 7 Plus

iphone72

Mientras que Apple bën pretendime mjaft modeste të rezistencës ndaj ujit për iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus, gjë që ata sugjerojnë se nuk është më e kërkuar sesa një udhëtim me biçikletë në shi, por kjo nuk i ka ndaluar njerëzit të bëjnë disa teste më ekstreme me modelet më të reja të iPhone.

Video të ndryshme janë publikuar ku iPhone i ri mbijeton zhytja në ujë, pije freskuese dhe kafe, madje edhe duke u hedhur në 10 metra ujë. Me këtë provë të fundit surfer i njohur, Kai Lenny, mori iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus dhe doli në valë për të provuar rezistencën e tyre ndaj ujit ndërsa bëni sportin tuaj të preferuar ekstrem.

Videoja fillon duke testuar iPhone 6s dhe iPhone 6s Plus, të cilat siç pritet nuk mbijetojnë për shumë kohë, të dy pajisjet ndalojnë punën pas rreth pesë minutash meqenëse Kai fillon të surfojë.

El iPhone 7, megjithatë, funksionon në mënyrë të përsosur pas gjithsej 30 minutash surfing. IPhone 7 Plus nuk e kalon provën aq mirë, pasi Kai del nga uji e kupton që audio preket keq pas të njëjtit shëtitje 30 minutëshe.

Nga rruga, Surfing është një nga një seri aktivitetesh që Apple këshillon në mënyrë specifike të mos bëjë me një iPhone, kështu që është më mirë që të mos e bëni këtë sport me iPhone tuaj të ri.

Zyrtarisht Apple tregon se kufiri i hidroizolimit është 1 metër zhytje në ujë të qetë për 30 minuta. Mos harroni se dëmtimi i ujit në pajisje nuk mbulohet vërtet nga garancia.

“IPhone 7 dhe iPhone 7 Plus janë rezistent ndaj ujit, pluhurit dhe spërkatjes dhe janë testuar në kushte laboratorike të kontrolluara me një vlerësim IP67 nën standardin IEC 60529. Rezistenca e spërkatjes, ujit dhe pluhurit nuk është një gjendje e përhershme dhe rezistenca mund të ulet si rezultat i përdorimit normal. Mos u përpiqni të karikoni një iPhone të lagur, shikoni udhëzuesin e përdorimit për udhëzimet e pastrimit dhe tharjes. Dëmtimi i lëngët nuk mbulohet nga garancia. '

Por hej, këtu është video ku iPhone 7 është fituesi në rezistencën e ujit në surfing:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Fëstëk dijo

  Por çfarë nevoje kishte për të shkatërruar dy iPhone 6? Nëse të gjithë e dimë që nuk është zyrtarisht i papërshkueshëm nga uji ... Sa marrëzi dhe sa pak i vlerësojmë gjërat.

  1.    SEL dijo

   lexo përsëri titullin shko

 2.   Ifonezi dijo

  Epo, me iPhone nuk mund t'i shoh videot tuaja, ato fillojnë dhe pas 4 sekondash ajo pritet.

  I ndodh dikujt

 3.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Ndodhi në këtë faqe për disa vjet: Video nuk mund të luhet