Videoja e parë e një iPhone 7 të pretenduar në veprim

Pasqyrimi i iPhone 7Si çdo vit, pas disa muajsh në të cilët ne botojmë të gjitha llojet e thashethemeve, mbërrijnë muajt e rrjedhjeve të supozuara. Geekbar postoi dje disa fotografi të asaj që supozohej të ishte iPhone 7 i vërtetë. Pas pak ai bëri të njëjtën gjë, por botuese një video nga i njëjti terminal, një iPhone 7 (ose 6SE) prej 4.7 inç në ar, edhe pse kjo video, si fotot, nuk zbulon ndonjë lajm interesant.

Videoja e mëposhtme na tregon një iPhone që nga përpara është saktësisht me iPhone 6 / 6s. Dallimet janë në pjesën e prapme, ku shohim një kamera më e madhe dhe më shumë në qoshe me një zgjatim që zëvendëson unazën e modeleve të mëparshme, linjat për antenat e bardha - turp - vetëm në pjesën e sipërme dhe të poshtme dhe mungesën e "S" që Apple prezantoi për herë të parë në iPhone 6s dhe 6s Plus.

Videoja e parë e një iPhone 7

Geekbar është një kompani e dedikuar për riparimin e pajisjeve elektronike, veçanërisht pajisjet Apple. Edhe kështu, ne duhet të qëndrojmë skeptikë deri në momentin kur iPhone 7 bëhet zyrtar, megjithëse tashmë ka pasur shumë thashetheme dhe rrjedhje që na tregojnë se dizajni që shohim në këtë video është modeli që do të na paraqitet në Shtator.

IPhone 4.7 inç ka qenë gjithmonë pak më i kufizuar se modeli Plus, diçka që vihet re veçanërisht në mungesë të një pajisjeje stabilizues optik i imazhit (OIS) që është i pranishëm në modelin 5.5 inç. IPhone 7 Plus do të ketë një kamera të dyfishtë, por kamera iPhone 7 do të vijë gjithashtu me përmirësime. Një thashethem siguron që do të jetë 21Mpx, duke tejkaluar shumë 12Mpx të iPhone 6s në këtë drejtim. Përveç kësaj, OIS i lartpërmendur do të jetë gjithashtu i pranishëm në iPhone më të vogël, megjithëse pritet gjithashtu që të ketë ndryshime midis kamerave të iPhone të këtij viti.

La prezantim iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus do të zhvillohen në fillim të shtatorit, kështu që do të duhet të presim vetëm rreth katër javë për të ditur të gjitha detajet zyrtarisht


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   jose balena balesteros dijo

  Mami im Nëse vërtet është kështu, ata kanë pak kokë të trullosur. Së pari të ankohen për mungesën e inovacionit dhe më pas një legjion fanboys do të shkojë ta blejë atë si i çmendur ...

 2.   Randalf dijo

  Më bën të qesh kur njerëzit komentojnë mbi inovacionin sikur Apple të ishte e detyruar ta bënte këtë. është mbase jo mjaft inovacioni që Apple ka lansuar iPhone origjinal (1gen) dhe se do të revolucionarizojë tregun e telefonisë mobile. 2007? Ju lutemi ndaloni së foluri për inovacione, sepse ata nuk kërkojnë të njëjtën gjë nga samsung lenovo lg ose kompani të tjera ..