IPhone 7 Jet Black është më i lirë për tu blerë se kurrë

IPhone 7 Jet i zi Ishte një nga telefonët që më tërhoqi vëmendjen në Apple Keynote (2016), megjithatë, Apple kishte një AS në mëngë për ne që e dëshironim atë pajisje me gjithë dëshirën tonë, ofroni atë vetëm në edicionin 128 GB, Në këtë mënyrë ata siguroheshin që kushdo që shkonte tek ai model të kalonte mirë në arkë.

Kjo ka ndryshuar, si shumë gjëra të tjera në gamën e iPhone me prezantimin e modeleve të fundit. Çmimet dhe aksesi janë përmirësuar ndjeshëm, aq sa që Marrja e një iPhone 7 Jet Black nuk ka qenë kurrë më e lehtë sesa tani.

Ne shkuam në Apple Store në Spanjë për të parë ndryshimet e çmimeve dhe hymë në konfigurimin e iPhone 7, por diçka ka ndryshuar. IPhone 7 Jet Black, siç e kemi përmendur më parë, ishte më parë i arritshëm vetëm për modelin 128 GB e tutje. Sidoqoftë, ky kapacitet është zhdukur nga Apple Store, iPhone 7 ofrohet vetëm në 32 GB dhe 128 GBSidoqoftë, një konfigurim që nuk ekzistonte më parë ishte pikërisht ky, ai i iPhone 7 Jet Black në një model 32 GB, i cili përfaqëson një çmim prej 639 € me kohë dorëzimi afërsisht dhjetë ditë, i njëjti çmim që ne mund ta gjenim për çdo tjetër Modeli iPhone 7.

E njëjta gjë vlen për iPhone 7 Plus, të cilin do të mund ta blejmë në variantin e tij prej 32 GB nga 779 €, që do të thotë gjithashtu një ulje e çmimit në modelin më të lirë me këtë larmi ngjyrash, që arrin në 889 € nëse e duam në 128 GB. Me këtë, ne patjetër mund të konfirmojmë që iPhone 7 Jet Black ka miratuar çmimin nga i cili nuk duhej të shmangej kurrë, njësoj si vëllezërit e motrat e tij në rang. Pra, nëse po mendonit të merrni një nga këto, mos harroni se modeli 128 GB është ulur, por edhe më shumë me modelin e tij të ri 32 GB.


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   TashmëPozicionetBleni dijo

  Po .. por kush dëshiron një iPhone 7 që ekziston tani dhe iPhone 8 dhe X?

  1.    John Fco dijo

   Epo, njerëzit që nuk mund të shpenzojnë paratë që ia vlen një iPhone 8 ose X.

  2.    Federico dijo

   Shumë njerëz që nuk duan të shpenzojnë një pasuri për të patur më të rejat, duke qenë se iPhone 7 është një model i shkëlqyeshëm me funksionalitet të jashtëzakonshëm.

   1.    iphone dijo

    Epo, nuk e di në Spanjë, por në Mbretërinë e Bashkuar mund të blini çdo iPhone me këste me programin e azhurnimit të iphone dhe Barclays. Një iPhone X 256G për shembull mund ta keni atë duke paguar 54 £ në muaj për 20 muaj pa interes, por duke bërë një pagesë fillestare prej 69 £.