IPhone 7 mund të ofrojë një sistem të shpejtë karikimi

Kamera e dyfishtë iPhone 7 Plus

Tani për tani dhe nëse i bëjmë jehonë thashethemet që rrethojnë modelin e ardhshëm të iPhone, numrin 7, gjithçka duket se tregon se risia kryesore që do të shohim do të jetë eliminimi i foleve të kufjeve, që do të thoshte hollim i pajisjes dhe kamera Dual që do të ishte në dispozicion vetëm në modelin 5,5 inç Plus. Lidhur me dizajnin, do të vazhdojë të jetë i vazhdueshëm duke ofruar të njëjtin dizajn të jashtëm si iPhone 6s. Për të qenë në gjendje të shijojmë një ndryshim të dizajnit do të duhet të presim lansimin e iPhone 8, një dizajn që sipas zërave më të fundit që kemi publikuar do të kishte një mbrapa xhami, e cila do të jetë estetikisht shumë e bukur por siç nuk është Gorilla Glass 5, do të jetë një nga problemet kryesore me të cilat do të përballen përdoruesit kur bie në tokë.

Thashethemet e reja në lidhje me iPhone, sugjerojnë që iPhone 7 i ardhshëm më në fund mund të integrojë një sistem të karikimit të shpejtë. Ashtu si shumica e thashethemeve nga burime të panjohura, kjo vjen nga përdoruesi @The_Malignant, i cili sugjeron që iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus mund të kenë një sistem të karikimit të shpejtë të paktën 5V2A. Aktualisht karikuesi që Apple dërgon me çdo pajisje të re që shet është 1A dhe 5W por nuk është sekret, megjithëse nuk rekomandohet, që shumë njerëz përdorin karikuesin iPad që ofron 2.1A dhe 12W për të qenë në gjendje ta karikojnë atë në më pak kohë.

Nëse kjo fjalë është e vërtetë, kjo do të nënkuptojë se Apple mund të prezantojë një sistem të shpejtë të karikimit, duke ndryshuar vetëm ngarkuesi i pajisjes dhe ndryshimi i njërit prej përbërësve të brendshëm të iPhone. Ky informacion duhet të merret si gjithmonë me piskatore, pasi burimi nuk ofron ndonjë burim të këtij informacioni. Përveç kësaj, për momentin ky është thashethemi i vetëm që tregon në këtë drejtim, kështu që nuk ka gjasa që një sistem i karikimit të shpejtë të ngjashëm me Samsung mund të arrijë më në fund me modelet e reja të iPhone që Apple do të paraqesë muajin tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Norbert addams dijo

  Më tërheq fakti që nuk rekomandohet të përdorni iPad kur nga iPhone 6 ata janë të përgatitur të përfitojnë nga ekstra dhe të karikojnë në më pak kohë. Një 5s ose më i hershëm mund të vuajë (Unë di një rast 5s të ngarkuar me 12w të iPad që humbi kontrolluesin e karikimit dhe zgjati 8 orë, do të përdoret shumë, pak ose aspak) por 4 modelet e fundit, pa problem.

  Dhe 10w, me sa duket nuk jep luftë.

  Përshëndetje.

 2.   Louis V dijo

  Na jepni përgjigjen se pse nuk këshillohet të përdorni karikues iPad në iPhone, Ignacio hat ..që keni nxjerrë mëngën. Mund ta kontrolloni në pajtueshmërinë e karikuesve të iPad-it në Apple Store Online, ato janë në përputhje me të gjitha pajisjet, duke përfituar nga iPhone 6 e tutje, pasi që janë në gjendje të përfitojnë nga fuqia shtesë e ngarkuesit për të karikuar baterinë më shpejt pa u efektuar.

  Për shembull, një buton: http://www.apple.com/es/shop/product/MD836ZM/A/adaptador-de-corriente-usb-de-12-vatios-de-apple?fnode=97

 3.   iOS-të dijo

  Sinqerisht nuk kam shumë ide për këtë temë, por ndonjëherë kur jam në nxitim e përdor iPad-in dhe një çudi dhe nuk vërej se bateria zgjat më pak ose diçka e tillë para se të kruaj një kuvertë, unë përdor iPhone 6S me modelet e tjera nuk i kam provuar