Sipas këtij imazhi (jo të ri), iPhone 7 Plus mund të ketë një ekran 4K

Kamera e dyfishtë iPhone 7 Plus Kur Apple lansoi iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus të gjithë e kuptuam se do të kishte një model më të përparuar dhe një model pak më të kufizuar. Modeli 5.5 inç ofronte një autonomi më të madhe dhe, më e rëndësishmja, Stabilizim Optik të Imazhit (OIS). Por ndryshimet e atyre modeleve mund të duken të parëndësishme nëse i krahasojmë ato me 3 GB RAM, Lidhësin Smart, kamerën e dyfishtë dhe, e fundit, por jo më pak e rëndësishmja, një pjesë e fundit e informacionit që siguron që iPhone 7 Plus do të ketë gjithashtu Ekran 4K.

Dje u shfaq në Weibo, ajo që njihet si Twitter Kinez, panelet e supozuara të përparme të iPhone 7. Nëse imazhi është i vërtetë, iPhone 7 Plus do të ketë një ekran Quad HD ose, në rastin më të keq, 2K. Gjithashtu nëse imazhi është real, ekrani i iPhone 7 do të mbetet në të njëjtën rezolucion 1.334 x 750 që janë tashmë të pranishme në iPhone 6s. Kjo rritje ishte një nga risitë e pritura në XNUMX vjetorin e iPhone.

IPhone 7 Plus do të kishte një ekran 2K ose 4K

Panelet iPhone 7

Të paktën një nga panelet që shohim në imazhin e mëparshëm do të prodhohej nga Shfaqja e Japonisë, një nga kompanitë që Apple punëson për të prodhuar panelet e përparme të pajisjeve të saj të lëvizshme.

Por është një gjë që më godet shumë. Imazhi i mëparshëm është i njëjtë me atë që botuam disa muaj më parë që na bëri të mendojmë se iPhone 7 do të mbërrinte në modelet normale, Plus dhe Pro, një mundësi që po humbet forcën me kalimin e ditëve. Kjo është, imazhi më lart Mund të jetë e vërtetë, por nuk është e re.

IPhone 3 7D Touch

Si gjithmonë, do të duhet të qëndrojmë skeptikë deri në momentin kur Apple prezanton iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus. Nuk mund ta imagjinoj një kompani si Apple që rrit rezolucionin e ekranit aq shumë nga një vit në tjetrin, dhe më shumë nëse marrim parasysh se autonomia dhe performanca mund të ndikohen. Si e shihni ju


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   lolostt dijo

  IPhone 6S nuk ka rezolucion 1080p. Pak më shumë ashpërsi ju lutem.

 2.   Josico dijo

  Se një redaktues i lajmeve në iPhone thotë se iPhone 6s ka 1080p ka krim.