IPhone 7 Plus mund të ketë kamera të dyfishtë dhe zoom optik

kamera e dyfishtë-iphone

Modeli Plus i telefonit inteligjent Apple, përveç që është më i madh, është edhe më i shtrenjtë. Kjo është arsyeja pse përfshin disa ndryshime në lidhje me modelin normal, siç është stabilizuesi optik i imazhit (OIS), për të na inkurajuar të bëjmë një shpenzim më të madh. Por në iPhone-in tjetër mund të ketë një ndryshim më të dukshëm, siç siguron KGI Securities në një analizë të re në të cilën thotë se iPhone 7 Plus do të arrijë me një sistem të kamera e dyfishtë. Duke përdorur dy lente të ndryshme, një pajisje mund të përdorë imazhet shtesë të mbledhura për të krijuar fotografi me një rritje të ndjeshme të cilësisë. Dhe, atë që askush nuk e përmend, do të ishte gjithashtu e mundur të krijoni një efekt 3D siç e kemi parë tashmë në disa terminale HTC.
Sipas KGI, kjo kamerë e dyfishtë nuk do të ishte e pranishme në modelin 4,7 inç. Për të qenë më të saktë, firma analiste beson se kjo teknologji do të ishte e pranishme vetëm në një model më «premium» i cili do të përfshinte sistemin e përparuar të kamerës, përfshirë zmadhimin optik 2-3x, OIS dhe një fushë të gjerë shikimi, modeli tjetër është një lente telefoto me një fushë shikimi shumë më të ngushtë.

Vetëm një iPhone 7 Plus Premium do të montojë një kamerë të dyfishtë

Thashethemet në lidhje me një iPhone me kamerë të dyfishtë nuk janë të reja. Në fakt, imazhi që kryeson këtë artikull është nga thashethemet se iPhone 6s do të kishte një aparat fotografik me dy lente dhe, siç e dini të gjithë, ai ka vetëm një. Por Apple bleu kompaninë Linx, një kompani e specializuar në krijimin e kamerave miniaturë me shumë hapje për pajisjet mobile, dhe ata mund të përdorin teknologjinë e tyre për të krijuar kamera të dyfishtë për të cilën flet KGI Securities. Teoria është që kamera e dyfishtë do të bënte foto të pavarura dhe do të përdorte teknologjinë Lynx për të kombinuar të dhënat dhe për të dhënë imazhe me përmirësime të konsiderueshme.

KGI beson se 30% e dërgesave të iPhone 7 do të kishin sistemin e kamerës së dyfishtë. Nëse konsiderojmë se do të ishte i pranishëm vetëm në një model Plus, kjo mund të jetë një lëvizje për ta provuar shes më shumë iPhone 5.5 inç, gjë që do të përkthehej gjithashtu në fitime më të larta për kompaninë që drejton Tim Cook. Problemi? Epo, do të kishte edhe më shumë ndryshime midis modeleve që janë lansuar. Nëse KGI ka të drejtë, do të kishte një iPhone 7, një iPhone 7 Plus me logjikë të përmirësuar të autonomisë dhe OIS, dhe një iPhone 7 Plus me një kamerë të dyfishtë dhe një fushë më të madhe shikimi.

IPhone 7 / Plus pritet për muajin shtator. Nëse KGI është i saktë në analizën e tij, dhe duke supozuar që nuk e keni blerë iPhone 5se 4 inç, cilin model do të blini?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jaranor dijo

  Nëse është kështu, do të kritikohej shumë, sepse stabilizuesi optik mund të ndodhë, por hardueri plus tashmë ka shumë më mirë se ai normal, si dhe kamera e dyfishtë, etj. Që do të kritikohej shumë sepse plus nuk është një pajisje premium, premium janë 2 nga 4,7 4,7 dhe plus dhe vetëm për një shije ekrani fiton njëra ose tjetra, por që ata vendosin pajisje më të mira në plus kur madhësia që më pëlqen është 4,7, unë do të ndihesha e diskriminuar. Një stabilizues optik mund të ndodhë, por tani hardueri më i mirë dhe teknologjia më e mirë sesa XNUMX që nuk ndodh më.

 2.   Markitos dijo

  Një pozicion tjetër mbushjeje ... Kushëriri i mbesës së xhaxhait tim, i cili ka një të njohur në Apple, më tha se iPhone 10 do të ketë teknologji 3D dhe ekrane të dyfishta, një përpara dhe një prapa, tris pas

 3.   Jon 83 dijo

  Dhe mund të kisha ferra dhe miliona nëse do të kisha qenë krijuesi i Apple ...
  Çfarë lajme të pakuptimta.