IPhone 7 korr rezultate të shkëlqyera të shitjeve në Shtetet e Bashkuara

iphone-7-plus-22

Shifrat e para të shitjeve për iPhone në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë filluar të dalin në mënyrë që të mund të marrim edhe një ide të vogël nëse problemet e aksioneve me iPhone 7 Plus ishin reale, apo një marifet i thjeshtë propagandistik nga ana e kompania. e Apple. Sipas të dhënave të para, Pothuajse gjysma e pajisjeve të shitura në Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë këtij Q3 financiar kanë qenë një model iPhone. Shëndeti i dobët për sa i përket shitjeve të iPhone që "analistët" parashikuan aq shumë nuk duket se përkon me realitetin natyror të dyqaneve në të gjithë kontinentin.

Ky hulumtim është kryer nga Partnerë të Kërkimit të Inteligjencës së Konsumatorit, e cila ka përfunduar me faktin se 43% e pajisjeve të shitura në Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë këtij Q3 kanë rezultuar të jenë Apple iPhone, nga të cilat 31% korrespondojnë me modelin standard, ndërsa 12% e mbetur korrespondojnë me modelin Plus të kompanisë. Ndoshta rënia fatale e Samsung Galaxy Note 7 ka pasur një pjesë të madhe të fajit që përdoruesit po zgjedhin modelin "e madh" të kompanisë së mollëve.

Të dhënat nuk janë vërtet të habitshme, rezulton të jenë mjaft të ngjashme me ato që kemi vërejtur. Por ne përfshijmë një më karakteristik, dhe kjo është 9% e pajisjeve të shitura në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë rezultuar të jenë iPhone SE, ai telefon që gjoja nuk do të shitej sepse 4 inçët nuk kishin audiencë. Ai vazhdon të mbetet mjaft i fortë në tregje të tilla si Amerika e Veriut, megjithatë, në Spanjë mungesa e aksioneve ka shkaktuar pakënaqësi të konsiderueshme me gamën më të vogël të Apple iPhone të Apple. Do të duhet të presim Keynote në 25 Tetor, të cilin do ta ndjekim në iPhone News në detaje, për të dëgjuar të dhëna më specifike në lidhje me shitjet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jaja dijo

  Norma

 2.   Manuel dijo

  Për të mos kritikuar aspak, por teksti është formuluar shumë çuditërisht. Duket se një tekst në anglisht ishte marrë dhe google e kishte përkthyer atë ... Seriozisht, duket si një ngjitje kopjimi.

 3.   Julia dijo

  Ndonjëherë kur shkruajmë lëmë një letër, siç është rasti me »normën». Por shkrimi "gjeni" në vend të "keni" që nuk mund të konsiderohet më se keni lënë një letër ...