IPhone 7 po tërheq më shumë përdorues të Android-it se kurrë

iphone-7-plus-08

Sipas raporteve të fundit të paraqitura nga specialistët, iPhone 7 është një nga produktet më të pritura të Apple për një kohë të gjatë. Në fakt, Duket se madje po tërheq më shumë përdorues të Android-it sesa iPhone 6 arriti të tërheqë, përkundër faktit se ekrani i iPhone 6 ishte nxitja kryesore për ata që e panë pajisjen si një alternativë të qartë. Sidoqoftë, duket se ndryshimet e pakta në nivelin e dizajnit dhe pajisjes po përfundojnë duke kënaqur një numër të madh të ndjekësve të sistemit operativ të Google, të cilët dëshirojnë të provojnë mollën e ndaluar.

Një tjetër fakt interesant që ekipi i Partnerët e Inteligjencës së Kërkimit të Konsumatorit është se iPhone 7 po shitet shumë më mirë se iPhone 6s, megjithatë, nuk përfundon duke arritur liderin, iPhone 6.

Lëshimi i iPhone 7 është shumë afër iPhone të suksesshëm 6, në fakt ai ka lënë pas zhgënjyes iPhone 6s. Pjesa e shitjeve të pajisjeve i dha 71% iPhone 7, dhjetë pikë nën iPhone 6 në ditën e tij (2014), e cila morri 81% të shitjeve të pajisjeve mobile në data. Në fakt, iPhone 6 përfitoi nga rritja e konsiderueshme e madhësisë së ekranit.

Madhësia e ekranit është një bonus me të cilin iPhone 7 nuk ka luajtur dhe që i shton më shumë meritë nëse është e mundur numrave të tij. Përveç kësaj, ne kemi mbetur me një tjetër të dhënë të rëndësishme, dhe kjo është se vetëm 12% e përdoruesve që blenë një iPhone 6s erdhën nga sistemet me Android si sistem operativ, diçka që rritet në 17% me ardhjen e iPhone 7. Padyshim që iPhone 7 është një pajisje që po bind përdoruesit e sistemit operativ Google dhe që po korr shumë më shumë suksese sesa mund të imagjinohej për shkak të politikës së tij të çmimeve dhe vazhdimësisë sa i përket dizajnit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   piterian dijo

    një variabël i madh janë të gjithë ata përdorues që blenë një shënim galaktikë… .. XDD