IPhone 8 dhe 8 Plus do të shohin prodhimin e tyre të zvogëluar pas lansimit të iPhone X

Raportet mbi këtë temë janë më aktive se kurrë. Ardhja e iPhone X do të eklipsojë shitjet e dobëta i cili ka iPhone 8 dhe 8 Plus që nga lansimi i tij. Analistët parashikojnë gjithashtu që cikli super i shitjeve rreth iPhone do të ndodhë vitin e ardhshëm, kështu që suksesi i iPhone X nuk do të ishte aq dërrmues sa pritej.

Shumë mendojnë kështu. Por të tjerët megjithatë parashikojnë një të ardhme premtuese për iPhone X. Një raport i ri nga një grup analistësh parashikon një rënie në prodhimin e iPhone 8 dhe 8 Plus kur iPhone X del në dyqane. Rezervimet për këtë pajisje të re revolucionare mund të bëhen në 27 Tetor dhe blerjet zyrtare do të fillojnë në 3 Nëntor.

Apple teston ujërat me lansimin e iPhone X të saj

Shitjet e iPhone 8 mund ta shqetësonin Apple më shumë në dy mënyra: Së pari, ata prisnin shumë më shumë shitje sesa kishin, dhe së dyti, prodhim i ulët iPhone X nuk mund t'u shërbejë të gjithë përdoruesve të interesuar për të blerë një nga pajisje të çmuara.

I tillë ishte fillimi i shitjeve të iPhone 8 që në tregun e aksioneve të Apple ra 1,5% për shkak të pasigurisë së investitorëve para nisjes së pajisjes dhe shitjeve të saj në të ardhmen. Tjetri Nëntor 2 ne do ta njohim rezultatet fiskale për këtë tremujor dhe më në fund do të shohim se si kanë qenë rezultatet dhe do të jemi në gjendje të bëjmë një vizion kritik të panoramës me të cilën përballet molla e madhe.

Raporti për të cilin po flisnim në fillim të artikullit tregon se Prodhimi i iPhone 8 do të bjerë në nëntor dhe dhjetor, pasi dinin kërkesën për iPhone X. Vlerësohet se kjo rënie në prodhimin e këtyre pajisjeve është deri në 50%. Ne nuk do të dimë detaje derisa të ndodhë ky fakt, por e vërteta është se Apple po jeton një nga fazat e saj më të panjohura ku nuk e njeh të ardhmen dhe nuk mund të parashikojë as investitorët, as blerësit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   altergjik dijo

  Gënjeshtra se 8 / plus doli për shkak se X do të vonohej do të sjellë dëmin e saj në Apple, për shkak të arrogancës së tyre ata do të kenë shitje të ulëta të iPhone më revolucionar, asgjë nuk ndodh nëse ishte vonë, por çfarë shpenzuan nga ana tjetër ata do të hanë me Kokoshka.

 2.   Keko dijo

  "Por akoma të tjerët parashikojnë një të ardhme premtuese për iPhone X."

  Pa ndryshim ???

  OMG ‍♂️

 3.   Mark dijo

  Të varfëruar, hahaha është sepse ka shitje të tmerrshme dhe për 1000 euro, ata do të mendojnë se jemi budallenj