iPhone 8 A do të bëjë ndryshimi një ekran i lakuar?

Koncepti iPhone 8

Konceptet e iPhone që kemi parë deri më tani i përgjigjen idesë që kanë shumë dizajnerë se si do të jetë iPhone 7. Në fakt, ne tashmë njohim disa nga karakteristika që do të sjellin të re nga Apple. Por, si gjithmonë, brenda botës Cupertino, konkursi gjithashtu shënon propozimet që njerëzit imagjinojnë për të ardhmen e afërt. Çfarë do të vijë pas iPhone 7? Shumë herët për të marrë një ide? Realiteti është se tashmë ka i cili mendon për iPhone 8 dhe për herë të parë ka disa karakteristika që mund të konfirmohen në terminalin tjetër në bllok.

Një nga ata që kanë qenë në fokusin e informacionit javët e fundit ka të bëjë me Angazhimi i Apple ndaj ekraneve OLED. Isshtë një teknologji që molla e kishte hedhur deri më sot dhe që, megjithatë, nga viti 2017, mund të jetë e pranishme në terminalet e saj të reja. Por ajo që duket të jetë një risi nuk është me të vërtetë, veçanërisht për shkak të faktit se konkurrenti i tij kryesor, Samsung, tashmë i përfshin ato në telefonët e saj. A munden përdoruesit të vendosin për një iPhone 8 që ndryshon në "dukej si" Samsung? Jo në të vërtetë, dhe kjo është arsyeja pse koncepte si ai që kemi mbi këto rreshta mund të kenë më shumë kuptim se kurrë.

Nuk është hera e parë që shfaqet një imazh i ngjashëm, i një ekrani të lakuar ose pa kufij, i lidhur me iPhone-in e ri. Nëse kujtesa më shërben, ata kanë folur rreth tyre që kur u shfaq iPhone 5. Por në këtë rast, me iPhone 8 ardhja tjetërNdoshta në vitin 2017, kjo mund të ketë më shumë kuptim se kurrë. Ekspertët dhe përdoruesit shpresojnë se deri atëherë Apple do të braktisë modelin aktual dhe do të krijojë një model vërtet revolucionar. Nuk do të jetë "më shumë Samsung se kurrë" siç pretendojnë keqbërësit e saj. Do të jetë më shumë Apple se gjithçka që është parë deri më tani.

Si e imagjinoni se do të jetë iPhone 8?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jon 83 dijo

  Dilni i çmendur, ju kap ... 6 muaj para se të dalë iPhone 7 dhe ju jeni përfshirë tashmë me konceptet e iPhone 8
  Halla ime më tha se iPhone 9 do të vijë me një bateri makine në mënyrë që të zgjasë më shumë. Postojeni atë

 2.   Mylo dijo

  Jo te lutem!!!!!!! Ndaloni mërzitjen me budallallëqe !!!! As nuk del me 7 dhe ata tashme po spekulojne me 8 !!!!

  Unë mendoj se do të quhet, në atë pikë (kështu qoftë, të lutem) diçka tjetër. Kështu që ne do të vazhdojmë derisa iPhone 35 bla bla bla ... Mjaft !!!

  Unë votoj për  Telefon !!!!