Koncepti i dhjetë vjetorit të iPhone 8

iphone-8-koncept

Me pak më shumë se një muaj kohë përpara se kompania me bazë në Cupertino të zbulojë iPhone 7, disa dizajnerë tashmë po mendojnë si do të dëshironit të ishte përvjetori i XNUMX-të i iPhone. Që nga sot dhe në mungesë të konfirmimit zyrtar, duket se disa nga thashethemet për dizajnin e mundshëm të iPhone 7 po zbehen. I pari që është mohuar ishte ai që lidhej me dy altoparlantët që në teori do të kishte iPhone 7, diçka që ju informuam disa ditë më parë sipas imazheve të disa modeleve të supozuara, nuk është menduar kurrë nga Apple. Nga këtu në prezantim do të shohim se sa prej këtyre thashethemeve janë mohuar, të cilat me siguri do të jenë të shumta.

Ky dizajn i ri na tregon një koncept të veshur me xham iPhone 8, karikim pa tel, altoparlantë stereo dhe shumë më tepër. Ky koncept është i bazuar në modelin e fundit që ka dalë në treg, iPhone 6s., dhe na tregon skajet më të rrumbullakosura të bëra prej alumini që shkrihen pothuajse në mënyrë të përsosur me videon e lakuar. Në anën e pasme gjejmë një panel të lakuar kristali safiri dhe në pjesën e përparme të tij një ekran pa korniza anësore.

Ky koncept i ri i iPhone, i cili do të dalë në treg vitin e ardhshëm, nëse do të kishte dy altoparlantë stereo të vendosur në pjesën e poshtme të pajisjes, ku sipas të gjitha thashethemeve të botuara deri më tani ata theksuan se do të ishte në iPhone 7. Ky edicion i dhjetë iPhone do të ishte 30% më i hollë se modeli aktual dhe do të kishte e-SIM revolucionare.

Projektuesi i këtij koncepti është bazuar në thashethemet e reja që po shfaqen pak nga pak dhe që janë krijuar për Apple për t'i zbatuar ato në të ardhmen e afërt, një e ardhme që jo domosdoshmërisht do të duhet të vijë krah për krah me iPhone 8, një model që mund të jetë një pjesë e asaj që ne e njohim si iPhone deri më tani.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   1000 Hrc dijo

  Përveç marrëzive që thonë disa, nga këndvështrimi im. Isshtë një turp për iPhone7 më shumë e njëjtë, në fakt, njerëzit tashmë po mendojnë për 8 ose çfarëdo që quhet, unë duhej ta ndryshoja iPhone këtë vit, por ne do të mendojmë për alternativa të tjera derisa të jetë përsëri Apple, një përqafim faleminderit për informacionin.

 2.   Jimmy iMac dijo

  Epo, nëse për vitin 2017 iPhone është si në foto, ai fiket dhe le të shkojmë, të njëjtat skajet lart e poshtë, do të jetë një ekran i amoluar.

 3.   Chooviik dijo

  Shpresoj se nuk është po, ata duhet të heqin gjerësinë si nga lart ashtu edhe nga poshtë, është shumë e gjatë për ekranin që është më i gjatë se celularët me ekrane më të mëdha dhe ta heqin menjëherë nga të gjitha skajet e cepave të ekrani.