IPhone 8 Plus ka kamerën më të mirë mobile për momentin

Dhe DxOMark e thotë atë, faqja në internet që është përgjegjëse për analizimin e kamerave të telefonave inteligjentë më të mirë. IPhone 8 dhe iPhone 8 Plus zënë, përkatësisht, vendin e dytë dhe të parë në renditjen e kamerave të pajisjeve mobile. Përkundër faktit se pas prezantimit të pajisjeve të reja u duk se përmirësimi ndaj paraardhësve të tij nuk do të ishte i madh, testet e kryera nga ekspertët tregojnë të kundërtën.

IPhone 8 dhe 8 Plus kanë një kamerë 12MP, si iPhone 5s, por Isshtë demonstruar edhe një herë se jo gjithçka është për të vendosur më shumë rezolucion, dhe përmirësimet e zbatuara në sensor dhe në përpunimin e imazhit (ISP) Ata e kanë bërë kërcimin nga iPhone 7 në iPhone 8 spektakolar sa i përket rezultatit përfundimtar të fotografive.

Krahasimet e bëra nga DxOMark tregojnë përmirësimet e kamerave të këtyre iPhone-ve të rinj. Sipas internetit, ajo është veçanërisht e dukshme në fotot HDR dhe në kapjet e bëra në situata me dritë të ulët, ku detajet mund të vlerësohen shumë më mirë. Rezultatet e marra nga modelet e reja të iPhone janë 94 pikë për iPhone 8 Plus dhe 92 pikë për iPhone 8. Google Pixel, i cili kryesoi listën për një kohë të gjatë, mbetet në vendin e tretë me 90 pikë, pak përpara HTC U11. Vetëm pas, në vendin e pestë dhe të gjashtë, janë përkatësisht iPhone 7 Plus dhe 7.

Këtë vit uebi ka qenë i shpejtë për të publikuar rezultatet e testeve të kryera me modelet e reja, diçka që nuk ndodhi vitin e kaluar, kur na duhej të prisnim muaj për të parë rezultatet e iPhone 7 Plus. Pyetja që mbetet tani është nëse iPhone X i ri do të jetë në gjendje të tejkalojë iPhone 8 dhe 8 PlusOse më saktë, çfarë rezultati do të merrni në prova, sepse duket qartë se përmirësimet e kamerës të bëra në këtë model të ri duhet të arrijnë rezultate më të mira edhe se ato të iPhone 8 dhe 8 Plus. Le të mos harrojmë se kamera e re iPhone X ka stabilizim të dyfishtë optik midis përmirësimeve të tjera. Ju keni artikullin e plotë me testet në kjo lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Ndërmarrje dijo

    Ky ishte dyshimi im kryesor, kamera, duke parë numrat dhe duke qenë tani me një s8 + duke pritur X, kisha frikë se do të errësoheshin dhe nuk ishte përmirësuar, por pashë disa fotografi të iphone 8, nëse tregon shume me mire perndryshe perfekt, pjesa e vogel e zeze e siperme ku nuk eshte ekran eshte normale, sepse duhet te vendosni te gjithe sensoret dhe kamerat diku, me duket nje dizajn i shkelqyer, qe shfrytezon cdo gje te mundshme per ekranin , para se ata që u ankuan për kornizat, tani ankohen se nuk ka? çmimi më shumë se 1000 € është logjikisht shumë, por në të njëjtin nivel me celularët e tjerë si shënimi 8 dhe kjo sjell risinë e fytyrës, kështu që duke pritur që të jeni në gjendje ta blini atë nëse nëse do të jetë gjëja e keqe, të jesh në gjendje për ta marrë atë, një përshëndetje dhe falënderim për informacionin.