Si të hapni çdo skedar të kompresuar .ZIP dhe .rar me fjalëkalim në iPhone

Këto janë ato gjëra të vogla që ndonjëherë ndërlikohen shumë në iPhone. Nëse keni marrë ndonjëherë ndonjë lloj dokumentacioni përmes postës elektronike ose përmes një reje skedari, ju e dini shumë mirë për çfarë po flasim. Apple nuk ka asnjë mekanizëm për të hapni lehtë skedarët e kompresuar që kanë një fjalëkalim.

Aktualisht iPhone Ne ju mësojmë përmes këtij tutoriali se si mund të hapni çdo skedar të kompresuar .ZIP dhe .rar me fjalëkalim në iPhone në mënyrën më të lehtë që mund të imagjinoni. Qëndroni me ne dhe zbuloni se si mund ta bëni atë në më pak se dy minuta.

Gjëja e parë që do të na duhet është një aplikacion, në këtë rast më e lehtë për t'u përdorur është Unzip, një aplikacion krejtësisht falas i disponueshëm në App Store iOS. Ajo peshon vetëm 56,7 MB kështu që ju mund ta shkarkoni atë pothuajse nga kudo pa humbur shumë shkallë të të dhënave, dhe është gjithashtu i pajtueshëm me çdo iPhone ose iPad që po ekzekuton iOS 8.0 ose një version të mëvonshëm, kështu që nuk do të kemi ndonjë çështje të përputhshmërisë së llojeve . Ne ju lëmë poshtë lidhjes që ta shkarkoni:

Tani thjesht duhet të ndiqni këto hapa Unë tregoj më poshtë për të qenë në gjendje të hapni çdo lloj skedari të kompresuar në iPhone ose iPad tuaj, duke përfshirë ato që përmbajnë një fjalëkalim:

 1.  Klikoni në butonin pjesë në skedarin e kompresuar që ka fjalëkalim
 2. Zgjidhni opsionin "Hapur në ..." dhe lëvizni aplikacionet derisa të shihni ikonën Unzip
 3. Klikoni mbi "Kopjo në Zinxhirin" dhe aplikacioni Unzip do të hapet direkt me skedarin e kopjuar
 4. Tani zgjidhni skedarin e kompresuar që dëshironi, do t'ju kërkojë të futni skedarin Fjalëkalimi
 5. Pasi të keni futur saktë fjalëkalimin, ne do të krijojmë një kopje falas të dokumentit
 6. Me të hyrë në dosje, ne mund të shohim të gjitha skedarët në formatin PDF (ose ndonjë) që përmbante dhe ne mund t'i shohim ato

Kjo është sa e lehtë është se si mund të hapësh çdo lloj skedari të kompresuar me fjalëkalim në iPhone dhe iPad. Nëse keni ndonjë pyetje mund ta lini në kutinë e komenteve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.