IPhone i ri 13 përmban mbështetje të dyfishtë eSIM

Ne vazhdojmë të nxjerrim të gjitha lajmet për gamën e re të iPhone që Apple na paraqiti të martën e kaluar. Disa iPhone 13 të rinj që megjithëse duket se janë një model i vazhdueshëm sjellin shumë përmirësime që u diskutuan dhe disa që ne gradualisht po i zbulojmë. IPhone XR dhe XS më të vjetër prezantuan mbështetje për eSIM, një kartë virtuale që na lejon të përdorim dy numra telefoni njëkohësisht. Tani iPhone i ri 13 na sjell mundësinë e përdorimit të dy eSIM njëkohësisht. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet.

Dhe kjo gjithnjë e më shumë operatorë na ofrojnë mundësinë e përdorimit të një eSIM në vend të një SIM konvencionale (ose fizike). Të dy iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro (dhe versionet Mini dhe Max) tani lejojnë Dual SIM duke përdorur një SIM normale dhe një eSIM, dhe Dual eSIM siç e quan Apple. Diçka që do të na lejojë përdorni dy eSIM në të njëjtën kohëMe Çfarë do të thotë kjo? që nëse po përdorim një eSIM dhe për çfarëdo arsye kemi nevojë për një numër tjetër dhe ato nuk na japin mundësinë e një SIM normale, ne mund të instalojmë një eSIM tjetër në iPhone -in tonë.

Diçka mudhe e dobishme veçanërisht kur udhëtojmë dhe punësojmë linja të reja telefonikeMe Ndonjëherë ata na bëjnë të presim për të marrë një SIM dhe në këtë mënyrë gjithçka do të shkonte më shpejt nëse do të ishim në situatën e të pasurit tashmë një eSIMMe Risitë e vogla që së bashku e bëjnë iPhone 13 një opsion për t'u marrë parasysh për të gjithë ata që po mendojnë për një ndryshim. Mos harroni se porositë për këtë iPhone të ri 13 do të fillojnë këtë të Premte, 17 Shtator dhe ju do të filloni ta merrni atë më 24 Shtator. Dhe ju, po e vlerësoni ndryshimin në iPhone 13? Çfarë mendoni për lajmet që Apple ka përfshirë në iPhone 13?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.