IPhone i ri 7 me kamerë të dyfishtë dhe dizajn inovativ për iPhone 5e (konceptet)

L koncepte që shfaqen se si mund të jenë terminalet e ardhshëm të Apple Ata janë të shumtë. Në fakt, e njëjta gjë ndodh çdo vit. Ndërsa afrohet data e prezantimit, më shumë dizajnerë dhe përdorues inkurajohen të imagjinojnë se si do të ishte gjenerata e re e iPhone ideal. Sigurisht, që ne mund të ëndërrojmë falë këtyre koncepteve nuk do të thotë që në rastin e mollës ata do t'i marrin parasysh këto ide. Nuk do të ishte hera e parë që ju paralajmëron se një koncept i caktuar iPhone, pa marrë parasysh sa i përfunduar mund të jetë, nuk mund të jetë kurrë realitet me filozofinë e Apple. Sot po flasim për iPhone 7 dhe iPhone 5e.

Por sot ne nuk jemi të shqetësuar me atë që Apple ka në mendje, por ëndërrojmë iPhone i së ardhmes. Në videon që keni parë në këto rreshta mund të zbuloni se cili do të ishte një iPhone 7 që ndoshta do të verbonte të gjithë ata që janë duke qarë për një kohë të gjatë për kamerën e terminalit të tyre. Një aparat fotografik i dyfishtë do të zgjidhte shumë probleme dhe do të ishte në gjendje të bëhej aksesori perfekt për fotografët amatorë dhe madje edhe profesionistë. Megjithëse nuk do të ishte i pari që do të mbetej prapa objektivit të një iPhone nga gjeneratat e mëparshme.

Nga ana tjetër, jo vetëm iPhone 7 do të ishte objekti me të cilin imagjinoni koncepte të reja iPhone, por ai i njohur deri më tani si iPhone 5e do të sillte gjithashtu lajme. I pari prej tyre do të ishte i orientuar në atë ngjyrë rozë që tërhoqi kaq shumë vëmendje në prezantimin e iPhone 6s dhe që tani do të shndërrohej në një fuchsia pa një fund metalik. A do të synojë vërtet Apple ta përfshijë këtë tonalitet në gamën e tij përgjithmonë? Sikur të mos mjaftonte, ata që humbin një majë shkruese, mund të befasohen nga gjenerata e re e krijuar për modelet Plus.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Pablo Aparicio dijo

    Ekziston një pikë ku disenjatori ka humbur kapjen e tij: Pse t'i vendosni linjat e bardha nëse nuk janë të nevojshme? Ata thjesht janë të shëmtuar.