IPhone i ri SE me 5G, ekrane të mëdha dhe çmime të ulëta. Më shumë thashetheme nga Kuo

Padyshim që ky është një nga analistët më të njohur të Apple në skenë, Ming-Chi Kuo vazhdon të lëshojë thashetheme rreth produkteve të reja të Apple dhe kësaj here shpjegon disa pika rreth tyre. Flisni për iPhone SE që 5G do të shtojë, Ai gjithashtu tha se modelet 6,7 inç do të kushtojnë nën 900 dollarë. ose që iPhone mini 5,7 inç mund të zhduket përfundimisht ...

Ajo që është e qartë është se më në fund iPhone SE i ri që pritet të mbërrijë në 2022 do të shtojë teknologjinë 5G, sipas Kuo.Nga ana tjetër, ai gjithashtu këmbëngul se iPhone SE 2022 do të ketë një dizajn të ngjashëm me atë të tanishëm 4,7 inç iPhone SE dhe një ndryshim tjetër i rëndësishëm do të ishte logjikisht ardhja e një procesori të ri në pajisje.

Përveç teknologjisë 5G në iPhone SE të vitit të ardhshëm, Kuo gjithashtu shpjegoi në thashethemet e tij se ekranet më të mëdha do të jenë Apple këtë vit. Logjikisht parashikimet bazohen në thashetheme të tjera dhe prandaj e gjithë kjo nuk duhet të besohet me vlerën nominale. Possibleshtë e mundur që Apple të vërë bast për këtë lloj ekranesh më të mëdha dhe për çmimet më të shtrënguara për të vazhduar rritjen e shitjeve të saj në një treg mjaft të ngushtë, kështu që nuk është për t'u habitur që kjo të ndodhë që përmend analisti.

Logjikisht këta analistë lëshojnë të gjitha llojet e thashethemeve dhe në çdo kohë, kështu që në fund, siç themi ne, duhet ta merrni një të drejtë. Ne duhet të jemi të kujdesshëm dhe të presim të shohim se çfarë ndodh më në fund me këto pajisje të reja, ajo që është e qartë është se Ming-Chi Kuo do të vazhdojë të nxjerrë thashethemet dhe lajmet e tij në javët e ardhshme, aq më shumë tani që jemi afër prezantimit zyrtar të modeleve të reja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.