IPhone SE2 ose iPhone 9 i ri do të shihet në rrjedhje

iPhone XR në blu

IPhone SE është ende objekt i dëshirës, ​​shumë e shohin këtë si mundësinë e vetme për të shijuar një pajisje "iOS" me një kosto relativisht të ulët. Unë shkruaj "relativisht" sepse çmimi i tij është ende shumë më i lartë se mesi i Android, dhe veçanërisht ato që ofrojnë një marrëdhënie më të rregulluar midis cilësisë dhe çmimit, megjithatë, kjo thashetheme kohët e fundit po merr shumë forcë. Tani iPhone SE2 ose iPhone 9 i supozuar që Apple do të niste së shpejti ka rrjedhur, a do ta kemi më në fund iPhone-in e lirë? Isshtë e vështirë për mua të jap një të vërtetë për këto thashetheme tani për tani, por kur lumi tingëllon është sepse mbart ujë.

Nga iGeeksblog, ky iPhone i ri SE2 ose iPhone 9 do të ketë përmasa 138.5 x 67.4 x 7.8 mm, i cili është shumë i ngjashëm me iPhone 8, po, do të ishte disi më i trashë, pasi iPhone 8 qëndron në 7,43 mm. Kjo mund të jetë për shkak të pajisjes së re brenda, kamerës dhe një rritje të konsiderueshme në madhësinë e baterisë aktuale. Një aspekt tjetër për të rishikuar është se me sa duket do të gjejmë skaje të lëmuara, nuk e dimë nëse në alumin ose çelik (imagjinojmë të parët për shkak të zvogëlimit të kostos) dhe kuriozisht versioni i zi do të ketë skajet në akord.

Ky iPhone SE2 ose iPhone 9 mund të jetë para dhe pas nëse Apple vendos ta ofrojë atë me një çmim vërtet konkurrues, thuhet se do të ketë 3 GB RAM, kamera iPhone XR dhe procesorin A13 Bionic të Apple për një çmim që do të të jetë rreth 399 $ pa taksa, minimumi prej 450 € në Spanjë. Sigurisht, ky terminal nuk do të përfshijë Face ID, Teknologjia e njohjes së fytyrës së Apple, ajo do të mbajë Touch ID dhe kështu do të identifikohet me gamën me kosto të ulët të iPad, do ta blini këtë iPhone të ri 9?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Roberto dijo

  Sigurisht që do ta blija, kam një SE dhe nuk ndalet së kënaquri.
  Më i miri, sistemi operativ.
  A nuk lodhen përdoruesit e android duke kritikuar mollën?