iPhone i Premtes së Zezë

iPhone 13 Pro Max

Vërtetë ndaj takimit të saj vjetor, e Premtja e Zezë është pothuajse afër dhe është, si çdo vit, mundësia më e mirë për të bëni të gjitha blerjet për dhuratat e Krishtlindjeve, jo vetëm teknologjike, por edhe të çdo lloji tjetër, pasi çdo vit shtohen kompani të reja për të përfituar nga fakti që përdoruesit e kanë gjithmonë në dorë portofolin.

E Premtja e Zezë festohet të Premten e fundit të Nëntorit, menjëherë pas Ditës së Falënderimeve në Shtetet e Bashkuara. Këtë vit, 2022, Ajo festohet më 25 nëntor të ardhshëm.

Megjithatë, të shumta janë bizneset që filluan të publikohen oferta nga e hëna 21. Nga Actualidad iPhone ne do t'ju informojmë për ofertat më të mira për të festuar të Premten e Zezë 2022.

Çfarë modelesh iPhone mund të gjejmë në shitje të Premten e Zezë?

iPhone 13 Pro Max 1TB

Apple iPhone 13 Pro...

iPhone 13 Pro Max është iPhone për vitin 2021-2022, një iPhone që, përveç softuerit dhe disa detajeve të vogla harduerike, nuk ofron dallime të mëdha krahasuar me iPhone 14 të ri.

Ka shumë mundësi që gjatë këtyre ditëve të gjejmë disa ofroj për të blerë iPhone 13 Pro me zbritje.

iPhone 13 Pro Max

Apple iPhone 13 Pro...

Me iPhone 13 Pro Max gjejmë të njëjtën gjë si iPhone 13 Pro. Është një version i mëparshëm i iPhone aktual, por ka më shumë se gjasa që nëse kërkojmë pak, mund të gjeni një ofertë interesante në këtë pajisje që është ende e shkëlqyer.

iPhone 12

TOP OFERTA Apple iPhone 12 i ri...

Me dy e gjysmë në treg dhe me karakteristika shumë të ngjashme me ato të ofruara nga iPhone 12, blerja e iPhone 12 është një mundësi e shkëlqyer për të marrë parasysh, shumë më tepër nëse kërkoni diçka të lirë dhe që është më kompakte se modelet e tjera.

Aksesorë iPhone në shitje për të Premten e Zezë

Case Apple iPhone me MagSafe

TOP OFERTA Këllëf silikoni mollë ...

Dhe nuk mund të humbisni aksesorët dhe aksesorët për iPhone tuaj në ofertë, si ky Këllëf origjinal silikoni me MagSafe për iPhone 13 Pro. Për të shtuar më shumë stil dhe mbrojtje në pajisjen tuaj të re celulare.

Karikues me valë Belkin

TOP OFERTA Karikuesi Belkin ...
Karikuesi Belkin ...
Nuk ka komente

Belkin e ka krijuar gjithashtu këtë Karikues pa tel 3 në 1. Një stacion i plotë karikimi 7.5 W për iPhone, AirdPods dhe Apple Watch. Të gjitha me një dizajn fantastik në të bardhë dhe shumë kompakte.

karikues portativ pa tel

Së fundi, ju keni edhe këtë karikues tjetër të shpejtë dhe kompakt me valë për udhëtime. Një karikues me MagSafe i certifikuar 15W MFI për iPhone 14, 13, 12, 11 dhe Airpods Pro 1 dhe 2, mes pajisjeve të tjera me nënshkrim.

Logoja e Amazon

Provoni Audible 30 ditë falas

3 muaj Amazon Music falas

Provoni Prime Video 30 ditë falas

Produkte të tjera të Apple në shitje për të Premten e Zezë

Pse ia vlen të blesh një iPhone në të Premten e Zezë?

Edhe pse është e vërtetë që e Premtja e Zezë është shtrembëruar vitet e fundit për shkak të interesit monopolizues të shumë institucioneve, ajo është ende një nga periudhat më të mira të vitit për të blerë një iPhone dhe, në përgjithësi, çdo produkt tjetër elektronik.

Tradicionalisht, Apple ka vendosur gjithmonë çmimin e shitjes për të gjitha produktet e saj. Megjithatë, për disa vite, konkretisht që kur ka filluar të shitet përmes Amazon, ne kemi parë se si e ka lehtësuar shumë këtë politikë çmimi të paluajtshme.

Jo vetëm në Amazon, mund të gjejmë oferta interesante edhe në institucione të tjera si p.sh K Tuin, Gjykata angleze o mediamarktEdhe pse komoditetin që na ofron Amazon, nuk do ta gjejmë në asnjë platformë tjetër.

Nëse ju doni blej një iPhone të ri gjatë Black FridaDhe nuk duhet ta humbisni mundësinë, por jo drejtpërdrejt në Apple Store tuaj lokal ose përmes dyqanit online, ku Apple nuk ul kurrë çmimin e pajisjeve të tij, por përmes dyqaneve të palëve të treta që përmenda në paragrafin e mëparshëm.

Sa e reduktojnë zakonisht iPhone-in gjatë të Premtes së Zezë?

Varet. Modelet e reja të iPhone, në këtë rast iPhone 14, mund të kenë disa zbritje midis 3 dhe 5% përafërsisht dhe vetëm në ngjyra shumë specifike. Mos prisni të gjeni zbritje më të mëdha. Dhe nëse i gjeni në një platformë pak të njohur, veçanërisht, nuk do të rekomandoja të përfitoni prej saj.

Nëse flasim për gjeneratat e mëparshme të iPhone, si iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Mini apo edhe gjenerata e re iPhone SE, zbritjet që mund të marrim në dyqanet më të njohura mund të jenë rreth ndërmjet 10 dhe 15%.

Në fakt, në rastin e iPhone 13 Pro, zbritja mund të jetë edhe më i lartëPër faktin se ky terminal nuk është më i disponueshëm përmes Apple Store, që do të thotë se njësitë e prodhuara që kompania i ka ende në magazinë po mbarojnë, ai nuk do të jetë më i disponueshëm në treg.

Sa zgjat e Premtja e Zezë në iPhone

E premte e zeze filloi zyrtarisht më 21 nëntor, por dita më e fortë do të jetë e premtja e 25. Kjo e premte e zezë nuk përfundon deri të hënën e ardhshme, datë 28, me Cyber'Monday, ditë që në Spanjë e hoqën nga mëngët për të përfituar nga tërheqja e të Premtes së Zezë. dhe e shtrijmë atë pothuajse në pafundësi.

Nëse planifikoni të rinovoni iPhone-in tuaj të vjetër ose të blini iPhone-in tuaj të parë, dita më e mirë për ta bërë këtë është 25 Nëntori. Megjithatë, mos harroni të ndaleni tek iPhone News ku do t'ju informojmë menjëherë për të gjitha ofertat e disponueshme, oferta që zakonisht janë të kufizuara në një numër të kufizuar njësish, ndaj nuk duhet të mendoni shumë për këtë.

Ku mund të gjeni ofertat e iPhone në të Premten e Zezë

Gjëja e parë që duhet të bëjmë nëse planifikojmë të blejmë një iPhone të ri gjatë të Premtes së Zezë është harrojeni Apple Store. Apple nuk ka festuar të Premten e Zezë për shumë vite, kështu që opsioni më i mirë gjendet në institucione të tjera ose dyqane online.

Amazona

E Premtja e Zezë në Spanjë është sinonim i Amazon. Amazon është kthyer që nga ardhja e saj në vendin tonë, 10 vite më parë, platforma më e mirë për të blerë çdo lloj produkti nëpërmjet internetit, jo vetëm për shkak të çmimit, por edhe për shkak të garancisë dhe shërbimit ndaj klientit që na ofron.

Gjithashtu, nëse duam të blejmë një iPhone, iPad, Apple Watch apo ndonjë produkt tjetër të Apple, do të kemi e njëjta garanci sikur ta blejmë direkt nga Apple.

Kur blejmë një produkt të Apple përmes Amazon, ne jemi pazar në dyqanin Apple në Amazon, një dyqan që, ndryshe nga dyqanet e tij me pakicë dhe ato online, na ofron zbritje, disa prej tyre më shumë se interesante.

mediamarkt

Mediamarkt është karakterizuar gjithmonë nga lançimi promovime interesante të të gjitha llojeve të produkteve, përfshirë produktet e Apple, ndaj nuk duhet t'i lëmë mënjanë gjatë javës 21-25 nëntor.

Gjykata angleze

Supermarket par excellence në Spanjë para ardhjes së Amazon, El Corte Inglés, do të nisë gjithashtu oferta interesante gjatë javës së të Premtes së Zezë, megjithëse politika e kthimit që keni, lë shumë për të dëshiruar, pasi pasi produkti është hapur, nuk ju lejon të ktheni produktin.

K Tuin

Për të gjithë ata që ne nuk jemi me fat që të kemi një Apple Store afër, ne kemi K-Tuin, një nga të paktët rishitës të autorizuar të Apple që nuk ka prezencë nëpër ndërmarrje të mëdha si Mediamarkt dhe El Corte Inglés.

Shënim: Kini parasysh se çmimet ose disponueshmëria e këtyre ofertave mund të ndryshojnë gjatë ditës. Ne do ta përditësojmë postimin çdo ditë me mundësitë e reja që ekzistojnë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.