Varet e iPhone të palosshëm. Një tjetër patentë e Apple

Me siguri të gjithë të pranishmit tashmë e dinë se çfarë nënkuptojnë patentat për Apple, ajo ka mijëra të regjistruar dhe vazhdon të regjistrojë të reja. Këtë vit ne fillojmë me një lajm në lidhje me interpretimet ose më mirë prototipet e si mund të ishte iPhone i palosshëm dhe sot ne tregojmë një patentë që flet për pjesën kritike të këtyre iPhone të supozuar, Mentesha.

Kjo pjesë është çelësi që kjo lloj pajisje të funksionojë dhe të jetë funksionale. Në çdo rast, disa smartphone inteligjentë zbatuan varet e tyre dhe janë vërtet funksionalë, por ne tashmë e dimë që Apple gjithmonë shkon një hap më tej dhe ai dëshiron që këto të zgjasin sa më gjatë që të jetë e mundur.

Në këtë rast, aplikacioni për patentë flet për një mënyrë tjetër për të mbyllur iPhone-in e palosshëm dhe çfarëe përshtatet në maksimum me pajisjen dhe përdoruesin. Ai shpjegon se ky lloj varen mund të zbatohet gjithashtu kur një pajisje ka nevojë për më shumë se një varen për të hapur dhe mbyllur, kështu që dizajni i këtij iPhone të supozuar mund të ndryshojë falë tij.

Çelësi në këtë lloj të produkteve të mbylljes së menteshave është se ato janë sa më rezistente ndaj kalimit të kohës dhe përdorimit. Kjo është arsyeja pse ajo është një pjesë kryesore në zhvillimin e këtyre pajisjeve dhe në Cupertino ato kanë disa patenta që demonstrojnëstudime dhe kërkime që synojnë këtë komponent.

Me siguri me kalimin e kohës ne vazhdojmë të shohim më shumë patenta të këtij lloji ose të ngjashme. Fakti është që me ta Apple siguron që askush nuk do të jetë në gjendje t'i përdorë ato për kompjuterët e tyre dhe nëse i bën ata do të duhet të "kalojnë nëpër kutinë". Kjo praktikë është e zakonshme në Cupertino dhe nga përbërësit e patentimit nuk do të thotë që ata duhet t'i zbatojnë ato në pajisjet e tyre, kjo është e njëjtë si gjithmonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.